Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 2021

2021 yılında kredi kartı borcu taksitlendirmek istiyorsanız tüm bankaların taksitlendirme seçeneklerine bu sayfadan bakabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 2021

Günümüzde yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı neredeyse hepimiz kredi kartlarına bağımlı hale geldik.  Yapmış olduğumuz harcamaları, borçlarımızı ödemekte de zorluk çekiyoruz. Bankalar da bu yüzden, vatandaşların ödemekte güçlük çektikleri kredi kartı borçlarına taksitlendirme imkanı sunuyor. Kredi kartı borcu taksitlendirme 2021 yılında nasıl yapılır? Kredi kartı borçlarınızın taksitlendirilmesi ile ilgili merak ettiklerinizi, yazımızın devamında bulabilirsiniz.  Kredi borçlarınızı ödemekte güçlük çekiyorsanız, gelir durumunuzda herhangi bir değişim meydana geldiyse ya da işinizden  ayrıldıysanız, kredi kartı borcunuzu taksitlendirebilirsiniz. 

Kredi kartı borcu taksitlendirme
 
Borcunuzu taksitlendirmek istiyorsanız bunu bankaya bildirmelisiniz. Örneğin Akbank Axess kredi kartına sahipseniz borç taksitlendirmek için Akbank internet şubesini, Akbank müşteri hizmetlerini veya Akbank şubelerini kullanabilirsiniz. Müşteri temsilcisi aracılığıyla siz de kolaylıkla borcunuzu taksitlendirebilirsiniz. Eğer banka borcu taksitlendirmeyi kabul etmiyorsa siz de Ziraat Bankası kredi kartı borç kredisi sayfasına bakabilirsiniz. Elinizde bulunan bütün kredi kartlarınızı taksitlendirebilirsiniz. Fazla kullanım sebebiyle biriken borçları kolaylıkla taksitlendirerek ödeyebilirsiniz. Çok düşük ve uygun faiz oranıyla kredi kartı borcunuzu daha uzun süre için taksitlendirebilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankanın çalışanıyla iletişime geçerek, hangi kredi kartınızın borcunu taksitlendirecekseniz, sizden istenilen bilgilerinizi vererek, borcunuzu kolaylıkla taksitlendirebilirsiniz. Bankanızın belirlemiş olduğu şartlara ve gelir durumunuza göre borcunuzu taksitlendirebiliyorsunuz. Nakit avans ya da kredi kartı harcamaları sebebiyle borç ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükleri azaltılarak, uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilecek.
 
Kredi kartlarınızın borcu için uygulanacak en yüksek faiz, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın açıklamış olduğu akdi faiz olarak belirlenmiştir. Bu oran aylık %2,25'tir. Kredi kartlarına uygulanan en yüksek gecikme faizi oranı ise aylık %2,75’tir. Kredi kartı kullanımına 12 ay, ihtiyaç kredisi kullanımına ise 36 aya kadar vade imkanlarından yararlanabilirsiniz. Borçlarınızı kredi kartınız üzerinden yapılandırabileceğiniz gibi nakit avans kullanarak da 12 aya kadar yapılandırabilirsiniz. Nakit avans ile kredi kartı borcu taksitlendirme yapacaksanız, % 1.84 oranında faiz uygulanıyor. Nakit avans kullanmak istiyorsanız, müşterisi olduğunuz banka ile iletişime geçebilirsiniz. Banka şubelerine giderek ya da müşteri danışmanızı direkt arayarak borç taksitlendirme işleminizi kolaylıkla başlatabilirsiniz. Kredi kartı borcu taksitlendirme hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. Günümüzde pek çok bankanın taksitlendirme konusunda temel ölçütleri dikkate aldığını unutmadan sizler de borcunuzu taksitlendirmeye başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: En avantajlı kredi kartı
 

Yorum yap:

Kapat