Kredi Kartı Limiti Nasıl Artar Artırma Yöntemleri

Bankalardan almış olduğunuz ve alışverişlerde kullanılan kredi kartı limiti artırma yöntemleri araştırıyorsanız bu konu tam size göre! Kredi kartı limiti nasıl yükselir diyenler için yol gösterici bilgiler burada.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Artar Artırma Yöntemleri

  Kredi kartı, bankalar tarafından müşterilerine tahsis edilen ve alışverişlerde kullanılan ödeme aracıdır. Siz kredi kartınızla ödeme yapınca banka tarafından ücret tahsis edilir ve ay başı ekstre gününüzde kart borcunuzun ödenmesi istenir. Bu şekilde alışverişlerinizde kullandığınız karta faiz ücreti ve komisyonları da katan banka, kartlardan kar etmektedir. Her kredi kartı müşterisinin farklı olarak kredi kartını kullanabileceği bir limit vardır. Bu limit ise kredi notu, aylık gelir, kart kullanımı, ödemeler, nakit durumunuz ve bazı özellikleri kapsayarak hesaplanmaktadır. Kredi kartı limitinizi artırmak için bazı yöntemleri kullanabilirsiniz. Sizler için ne yapmanız gerektiği hakkında bir yol haritası hazırladık.

Kredi kartı limiti nasıl artar?

Kredi kartı limiti artırma için öncelikle kartınızın bağlı olduğu bankaya başvurmalısınız. Kart limiti artırma talepleri; online bankacılıktan, banka şubelerinden, müşteri hizmetlerinden yada atmler aracılığıyla yapılabilmektedir. Örneğin Garanti Bonus kartınız varsa, Garanti Bankası'na kart limitinizi artırmak için başvurmalısınız. Yada Akbank Axess kredi kartı olanlar Akbank'ın mobil uygulaması olan Akbank Direkt'ten de kart limiti artırım ile ilgili talep oluşturabilirler. Peki ilk aşama olan kart limiti artırma yollarını öğrendik. O halde kredi kartı limitinizi artırmak için başvurduğunuz banka hangi bilgileri kontrol ediyor şimdi de ona bakalım.

İnternet bankacılığını kullananlar için, kredi kartı bölümünden limit artırım talebinde bulunabilirsiniz. Bir kaç gün içerisinde limit artırım başvurunuza cevap verilecektiri. Ayrıca başvurduğunuz banka uygun görülmesi halinde bir kaç imza alabilmek için sizi banka şubelerine de davet  edebilir. Aslına bakacak olursak kredi kartı limitinin en önemli kaynağı, aldığınız ücretin yani gelirinizin önemli olmasıdır. 2018 yılında asgari ücretle çalışan bir kişinin kredi kart limiti en fazla 6.000 TL seviyelerinde olması gerekmektedir. Ortalamaya vuracak olursak kişinin gelirinin en fazla 4 katı kredi kartı limiti olabilmektedir. Tabi bu rakam sizin kredi sicilinize, geçmiş ödemelerinize, nakit durumunuza ve kredi notunuza bakılarak karar verilmektedir. Sizde bu saydığımız maddeleri inceleyerek kısa zaman içerisinde kredi kartı limiti yükseltebilirsiniz.

Garanti Kredi Kartı Limit Artırma
Garanti Bankası bonus kredi kartınız için limit yükseltme istiyorsanız cep telefonunuzdan ARTTIR yazarak istenilen rakam, Kart son 6 hanesi, Aylık net gelir aralarında birer boşluk olacak şekilde yazın ve 3404'e sms yollayın. (Örnek sms: ARTTIR 2500 655021 1600 -> 3404) Ayrıca Garanti Cep, Garanti One uygulamalarından kredi kartı bölümüne girerek limit artırım talebi yapabilir ve Garanti Müşteri Hizmetleri numarası 444 0 333'ü arayarak müşteri temsilcisinden limit artırım için talep oluşturabilirsiniz. Ayrıca Bonus Flash uygulaması da limit artırımı için size yardımcı olabilmektedir.


Akbank Kredi Kartı Limit Yükseltme
Akbank Direkt mobil uygulaması sayesinde bir kaç adımda limitinizi yükseltebilirsiniz. 444 2525 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak "kredi kartı limiti artırmak istiyorum" diyebilir ve ilgili adımdan dakikalar içerisinde talep oluşturabilirsiniz. Akbank internet şubesi yada Akbank şubelerinden de limit artırımı yapabilirsiniz. Tabi bunun için ilk olarak bankaya talep oluşturuyor ve banka uygun gördüü taktirde limitinizi yükseltiyor. Gelir durumunuz ve diğer maddeler kredi limitinizi artırmaya müsayit görülürse talebiniz onaylanacaktır. 


Yapı Kredi Limit Artırma
Yapı Kredi Bankası'ndan kredi kartı kullananlar için de sms ile başvuru yapabilirler. Bunun için cep telefonunuzdan LİMİT, kart numarasının son 6 rakamı, aylık gelirinizi aralarında birer boşluk bıraktıktan sonra 4411'e gönderin. Diğer bir seçenek ise 444 0 444 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak limitinizi yükseltme talebi oluşturmanızdır. Müşteri hizmetlerine bağlandığınızda kısa yol tuşları ise 1 - 2 - 1 olmaktadır. Ayrıca otomatik limit yükseltme talebi verirseniz daha kolay yoldan limitiniz yükselebilir.

Yukarıda saydığımız 3 banka dışında kredi kartı limiti yükseltme yapan bankalar da aynı yöntemler ile başvuru yapabilirsiniz. Dip uyarı olarak limit artırımı için bankaya başvurmadan önce kredi kartı borçlarınızı sıfırlamaya çalışın. Eğer banka sizi borçsuz bir kişi olarak görürse bu defa limitinizi artırmak için size güven duyacaktır. Talepten önce banka hesaplarınıza bir miktar nakit girişi yaparsanız da bir puan daha önde olabilir ve limitinizin artması için daha kolay artırım yapabilirsiniz. Yüksek miktarlarda limit artırımı istiyorsanız bankaya ek gelir gösterebilirsiniz. Bunun için kartınızın banka şubesine giderek daha detaylı bilgi alabilmeniz mümkündür.

İlgili konu: kredi kartı limitim neden artmıyor

Yorum yap:

Kapat