Ücretsiz Sanal Pos Veren Bankalar ve Firmalar 2021

Ücretsiz sanal pos almak için bu sayfadaki ücretsiz sanal pos veren bankalar ve firmaları karşılaştırabilirsiniz.

Ücretsiz Sanal Pos Veren Bankalar ve Firmalar 2021

POS DESTEK

06.06.2021 23:56

Paylaş :

E-ticaret ile uğraşan firmalar için sanal pos artık çok değerli hale gelmiştir. Ücretsiz sanal pos veren firmalar 2021 yılı listesini araştırarak bu sayfamızda tüm firmaları hazırladık. Alışveriş merkezlerinde ödeme sırasında kullanılan POS cihazları, internet alışverişlerinde ise POS-VPOS yani sanal pos olarak kullanılmaktadır. E-ticaret siteleri ve İnfluencer olarak İnstagram üzerinden satış yapan kişiler artık kolaylıkla birçok firmadan uygun komisyon oranları ile sanal pos sahibi olabilir. İnternet sitenizden ödeme almak için illa bankalara pos başvurusu yapmanıza gerek yoktur.

 

Sanal Pos Nedir?

İnternet üzerinde faaliyet gösteren e-Ticaret yani alışveriş sitelerinin en önemli işlerinden birisi ödeme almaktır. Bir e-Ticaret sitesinin ödeme alması için bir kaç farklı yöntem bulunmaktadır. Havale, kapıda ödeme ve kredi kartı ile ödeme alan internet siteleri, kredi kartı ile alışveriş için sanal pos kullanmak zorundadır. Online pos başvurusu yapmadan önce, sanal posu hangi firmadan alacağınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu firmaların pos komisyon oranlarını karşılaştırarak en uygun komisyon ile sanal pos veren firmaları tercih edebilirsiniz.

Sanal pos başvurusu yapmadan önce firmanızın ve e-ticaret sitenizin hazır olması gerekmektedir. Ayrıca sitenizde yasal ve gerekli olan sözleşmelerin kullanıcılara açık olarak belirtilmesi gerekmektedir.

 

Ücretsiz Sanal Pos Veren Bankalar

Türkiye'de hizmet veren pek çok farklı banka, e-ticaret ile uğraşan firma ve şirketlere pos cihazı vermektedir. Bankalar, ilk kurulum aşamasında müşteriden sanal pos ücreti almamaktadır ancak sanal pos alışveriş kullanımlarından dolayı komisyon oranları birbirinden farklıdır. Bankalara sanal pos başvurusu yapmadan önce bankanın şartlarını ve komisyon oranlarını karşılaştırarak en uygun sanal pos veren bankayı tercih edebilirsiniz. İşte ücretsiz sanal pos veren bankalar:

 • Akbank.
 • Garanti BBVA.
 • TEB.
 • Kuveyt Türk.
 • İş Bankası.
 • Yapı Kredi.
 • QNB Finansbank.
 • Denizbank.

 

Yukarıdaki listede yer alan bankaların yanı sıra pek çok farklı banka da sanal pos hizmeti vermektedir. Her bankanın pos komisyon oranlarını yakında sitemize ve bu sayfamıza da ekleyeceğiz. Sanal pos hizmeti veren bankaların komisyon oranlarını ve ücret tarifelerini karşılaştırarak size en uygun olanı seçebilirsiniz.

 

Ücretsiz Sanal Pos Veren Firmalar

Türkiye'de pek çok farklı firma, ücretsiz sanal pos hizmeti sağlamaktadır. Bankaların pek çok farklı ayrıntılı prosedürleriyle uğraşmak istemeyenler için sanal pos hizmeti veren firmaları tercih edebilir, e-ticaret sitenize sanal pos uygulamasını kurdurarak müşterilerinizin alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz. Yine bu firmaların da aynı bankalarda olduğu gibi farklı şart ve komisyon oranları bulunmaktadır. Aşağıda yer alan bazı firmalar yıllık olarak sabit bir ücret talep ederken, birçoğu ise sabit ücret ve kurulum ücreti almadan ücretsiz olarak sadece alışveriş üzerinden komisyon oranları ile çalışmaktadır. En çok tercih edilen ücretsiz sanal pos veren firmalar:

 • PayTR.
 • PayU.
 • İyzico.
 • Esnek Pos.
 • iPARA.
 • Paratika.
 • Shopinext.
 • Hepsipay.
 • Weepay.

 

PayTR

Popülerlik: 10/10

6493 Sayılı Kanuna göre "Ödeme Kuruluşu" olarak faaliyet gösteren ve yerli sermaye ile kurulan PayTR, 2009 yılından beridir Türkiye'de en çok bilinen ve kullanılan sanal pos firmaları arasında yer alıyor. BDDK lisansı da bulunan PayTR, e-ticaret firmalarına giriş ücreti, entegrasyon ücreti, verimsizlik ücreti, işlem başına ücret, yıllık ücret, aylık ücret gibi herhangi bir sabit ücret almamaktadır. Paytr sanal pos, web sitelerine çok kolay bir şekilde entegre edilerek güvenilir bir şekilde çalışmaktadır. Ayrıca e-ticaret siteniz olmadan bile "linkle ödeme" hizmetini de alabilirsiniz.

 

PayU Sanal Pos

Popülerlik: 8/10

Payu; kredi kartı, anka kartı veya havale fark etmeksizin tek bir entegrasyon ile peşin veya taksitli olarak online ödeme almanızı sağlamaktadır. Payu dünyada 50 aktif pazar, 2 milyar üzeri potansiyel müşteri, 400 farklı ödeme metodu, 300 bin üzerinde şirket, 3 bin üzeri çalışanı ile sanal pos hizmeti vermektedir. Payu, BDDK lisanslı olarak hizmet vermektedir. Özellikle sağladığı ek taksit gibi özellikleriyle diğer firmalara göre sektörde fark yaratmaktadır.

 

İyzico

Popülerlik: 10/10

1 gün içersinde online satışa başlama garantisi veren İyzico, sektörde en çok bilinen ve tercih edilen firmaların başında gelmektedir. Sahibinden, Letgo, Nike gibi dünyaca ünlü firmaların bile kullandığı İyzico, oldukça güvenilir ve popüler bir sanal pos hizmeti veren firmadır. Aylık sabit ücreti yoktur ve başvuru sürecinde herhangi bir ücret almamaktadır. İyzico 2021 yılında komisyon oranları ise yüzde 2,99'dan başlamaktadır.

 

Bu sayfamızda ücretsiz sanal pos veren firmalar ve bankaların listesini hazırladık. Bu firma ve bankaların güncel komisyon oranları, şartları ve detaylarını inceleyerek hangi sanal posu tercih edeceğinize karar verebilirsiniz.

 

Ücretsiz pos veren bankalar

Yorum Yap: