İmpetex krem ne işe yarar, Nasıl kullanılır, Fiyatı 2022

İmpetex krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, İmpetex krem yan etkileri nelerdir sorularının tüm yanıtlarını bu sayfadan bulabilirsiniz.

İmpetex krem ne işe yarar, Nasıl kullanılır, Fiyatı 2022

İmpetex krem nedir?

Bir çok farklı dermatolojik hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılan İmpetex krem, doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken bir ilaçtır. İmpetex krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri, güncel fiyatı ve İmpetex krem ne işe yarar sorularının yanıtını aşağıdan öğrenebilirsiniz. İmpetex krem etken maddesi Diflukortolon valerat (1mg) ile Klorkinaldol (10mg) içermektedir. Vücutta meydana gelen kızarıklık, şişlik veya iltihaba neden olan kimyasalların etkisini azaltarak mantar ve bakterilerin cilt yüzeyinde çoğalmalarını engellemektedir.

İmpetex krem ne işe yarar?

İmpetex krem; cilt yüzeyinde görülen kızarıklık, şişlik ve iltihaba neden olan kimyasalların etkisini azaltarak mantar ile bakterilerin cilt üzerinde çoğalmalarını engellemektedir.

Ayrıca kan damarları büzücü, kaşıntı giderici, iyileştirici etkisi de bulunmaktadır. Ağır iltihap ya da benzeri maktarlar ile küf mantarlarının başlanğıç ve idame tedavisinde de kullanılmaktadır.

Saç, deri ve tırnaklarda meydana gelen mantar enfeksiyonları (tinea), el ayası ile ayak tabanında görülen bakteri kökenli olan içi iri dolu kabarcıklarla belirgin bölgesel cilt enfeksiyonların yayılması (bakterid), bakteri ve mantar kökenli olan egzama, varisler ilgili egzama (direk bacaklardaki yaralar üzerinde değil), metal para şeklinde iltihaplı yaralarla belirgin olan deri iltihabı (diskoid egzama), deri üzerinde yağ bezlerinin yoğun olduğu bölgelerde (genel olarak yüz, saçlı deri ve vücudun üst kısımları) görülen iltihaplı olan ve kaşıntılı cilt hastalıklarında (unna hastalığı), sarımsı renkte kabuk ve içi dolu kabarcıklarla belirgin olan, bulaşıcı cilt hastalıklarında (impetigo), genel olarak boyun, gögüs ve kolların üst kısımları ile sırt üzerinde görülen beyazdan pembeye ya da bronz renkten kahverengiye doğru değişebilen lekeler ve hafif pullanmalar ile belirgin olan mantar enfeksiyonlarında (tinea versicolor), deri üzerinde görülen candida kaynaklı olarak oluşan mantar enfeksiyonlarında (kutanöz kandidiyazis), ayak parmaklarının aralarında, kasık bölgesinde, dış genital organ ile koltuk altı, meme altı ve testis üzerinde ince kabuklaşma gösteren kırmızı ya da kahverengi renkte lekelerle belirgin olan bulaşıcı deri hastalıkları (eritrazma) tedavisinde kullanılmaktadır.

İmpetex krem nasıl kullanılır?

Mutlaka uzman doktor tavsiyesiyle kullanılması gereken İmpetex kremi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi sabunla yıkayınız. Tedavi edilecek bölgeyi iyice temizleyerek kurulayın. Daha sonrasında ise küçük miktarlarda kremi alarak ince bir tabaka halinde sorunlu bölgeye uygulayarak masaj yapın. Yaraların üzerine kesinlikle bandaj veya başka bir materyal ile kapatmayın. Bu krem 3 haftadan uzun bir şekilde kullanılmamalıdır.

İmpetex krem yan etkileri

Nefes almada zorlanma, karın ağrısı, kurdeşen, yüz, dudaklar ve boğazda şişlik olması durumunda acilen doktora başvurunuz.

Uygulanan bölgede kaşıntı, kızarma, kabartı veya yanma seyrek görülen yan etkileridir.

İmpetex krem fiyatı 2022

İmpetex krem tüm eczanelerde 2022 yılı satış fiyatı 16.26 TL olarak belirlenmiştir.

Siz de İmpetex krem hakkında tüm merak edilenleri bu sayfadan öğrenebilir, aklınıza takılan soruları aşağıda bulunan yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Yorum yap: