Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma - 2022 Yeni Yöntemler

Denizbank sim kart bloke kaldırma işleminin nasıl yapıldığını bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma - 2022 Yeni Yöntemler
Denizbank sim kart sim kart bloke kaldırma yöntemleri sayesinde olukça pratik ve zahmetsiz bir şekilde halledilebilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızı kolaylaştıran Denizbank mobil uygulamasına giriş yapılamadığını düşünürsek bloke kaldırma işlemini yapmak gerekli ve kolay bir işlem olmaktadır. Sim kart bloke uygulaması banka ve telefon operatörlerinin ortak çalışması sonucu güvenlik amacıyla uygulanmaktadır. Bu uygulamaya ne kadar sim kart bloke denilse de asıl olay sim kart değişiminden sonra mobil bankacılık uygulamasına girilememesi olayıdır. Bunun nedeni ise değişiklik yaptıktan sonra mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılmak istendiğinde telefona gelen tek kullanımlık şifrenin engellenerek iletilmemesi ve bu engelin kişi tarafından onay verilene kadar geçici süreliğine dondurulmasıdır. Bu onay verme denildiğinde aklınıza uzun ve yorucu bir süreç gelmesin.

Denizbank Sim Bloke Kaldırma

Hattınızı değiştirmenizden dolayı bir güvenlik önlemi olarak uygulanan sim blokesi, tüm bankalarda yapılmaktadır. Sim kart değişikliği veya operatör taşımasından dolayı Denizbank internet bankacılığına veya mobil bankacılığa giriş yapamıyorsanız, bu durumda aşağıda yer alan yöntemleri kullanarak Denizbank sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank sim kart bloke kaldırma yöntemleri:

  • 0850 222 0 800 Denizbank müşteri hizmetlerinden.
  • Denizbank ATM'lerinden.
  • Denizbank şubelerinden.

Müşteri hizmetlerinden sim bloke kaldırma

7/24 hizmet veren Denizbank müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 800'ü arayarak karşınıza çıkan sesli komut sistemine "sim kart bloke kaldırma" diyerek ilgili menüye aktarılabilir, müşteri temsilcisiyle görüşerek siminize uygulanan blokeyi anında kaldırabilirsiniz.

Denizbank ATM'den sim bloke kaldırma

Denizbank ATM'sine kartınızla giriş yaptıktan sonra "Diğer İşlemler" menüsünden "Sim Kart Bloke Kaldırma" menüsüne gelerek telefon numaranızı ve yeni operatörünüzü seçerek hattınızdaki blokeyi ATM aracılığıyla kaldırabilirsiniz.

Denizbank şubesinden sim blokesi kaldırma

Size en yakın Denizbank şubesini ziyaret ederek, kimlik belgenizle beraber müşteri temsilcisinden sim kart blokesi kaldırma talep formunu doldurup onayladıktan hemen sonra, sitemde yer alan telefon numaranız veya operatörünüz güncellenerek blokeniz kaldırılacaktır.

Denizbank İnternet Bankacılığından Sim Bloke Kaldırma

Sim kart blokesi yapıldığında, bankadan SMS ile doğrulama kodu gelmediğinden dolayı bankanızın mobil uygulaması ve internet bankacılığına giriş yapamazsınız. Bundan dolayı sim kart blokesi kaldırma işlemini internet şubesinden veya mobil şubeden yapamazsınız. Yukarıda yer alan ATM'den, müşteri hizmetlerinden veya Denizbank şubelerinden yöntemlerini kullanarak sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.

Sim kart neden bloke edilir?

Bankacılık sisteminde birden fazla güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik önleminin başlıcası müşterinin kullandığı cep telefon numarasıdır. Telefon numarası, hattın bulunduğu operatör bankanın datasında gizli olarak muhafaza edilir. Müşteri, bankacılık uygulamasına giriş yapacağı sırada bu bilgiler doğrulanarak internet ve mobil bankacılığa erişim sağlanır. Özellikle online işlemlerde SMS doğrulaması da gerekmektedir. Bundan dolayı tüm bankalarda telefon numarası ile hattın bulunduğu operatör çok önemlidir. Bir kişi hattını farklı bir firmaya taşıdığında tüm bankalardaki hesabı sim kart blokesi edilerek güvenlik önlemi alınmaktadır.


Operatörlerin sunduğu çeşitli avantajlı kampanyalar nedeniyle hat taşıma işlemi günümüzde çoğu vatandaş tarafından yapılmaktadır. Özellikle daha hızlı internet bağlantısı sağlayan 4.5 G sim kart değişimi nedeniyle hemen hemen her vatandaş sim kartını değiştirmek zorunda kalmıştır. Yapılan sim kart değişiminden sonra kullanıcıların yaşadığı en büyük sıkıntılardan biriside mobil bankacılık uygulamalarına giriş problemi olmaktadır. Karşılaışlan bu problem sim kart bloke olarak adlandırılır ve makalemizde bu problemle karşılaşanlar için Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz. Bu noktada sim kart değiştirdim mobil deniz uygulamasına giremiyorum diyenler için bankanın sunduğu birkaç pratik yolla problemin çözümü sağlanmaktadır. Burada sunulan sim kart bloke kaldırma yöntemleri aşağıdaki şekildedir.

Sim kart değişiminden sonra tek kullanımlık şifre gelmiyorsa tercih edilebilecek ilk yöntem, en yakın denizbank ATM'sinden vereceğiniz onay ile tek kullanımlık şifre tekrardan yeni sim kartınıza iletilmeye başlanacaktır. Denizbank sim kart bloke kaldırma işlemi tamamlanmış olacaktır.Tercih edielbielecek bir diğer yöntem ise denizbank'ın size en yakın şubesine şahsen başvurarak simkart değişikliği bildirimi dilekçesi doldurarak tekrardan tek kullanımlık şifre mesajı alınmaya başlanır.

Akbank sim kart bloke kaldırma

Yorum yap:

Kapat