İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Eğer ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar araştırması yapıyorsanız bu sayfadan ipotekli kredi şartları ve tüm detaylarına ulaşabilirsiniz.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Son zamanlarda yaygınlaşan kredi çeşitleri arasında ipotekli ihtiyaç kredisi başvuruları gün geçtikçe artış göstermektedir. İpotekli ihtiyaç kredisi kullanmak için bir çok farklı nedeniniz olabilir. Bunlar arasında kredi notunun kötü durumda olması, sicilin bozuk olması, ikinci veya 3. ihtiyaç kredisi çekme gereksinimi, bankaların bazı şartlarını tamamlayamama sayılabilir. Eğer siz de ipotek karşılığı bireysel kredi kullanmak istiyorsanız bu sayfada yer alan bilgileri inceleyebilirsiniz. Sizler için kredi bankalar ekibi olarak araştırarak ipotek karşılığı kredi veren bankaların şartlarını ve kredi detaylarını hazırladık.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Teminat karşılığı bankalar tarafından verilen, gerçek kişi veya ticari işletmeler için verilebilen kredi türleri arasında yer almaktadır. Kredinin yüksek tutarlı olması, kredi çekmek isteyen kişinin kredi puanının düşük olması (kredi notu sorgulama), kredi başvurusu yapmak isteyen kişinin ikinci ihtiyaç kredisini çekmek istemesi vs. gibi sebeplerden dolayı siz de bu kredi türüne başvurunuzu yaparak kredinizi kullanabilirsiniz. Aşağıda yer alan bankalar ipotek karşılığı kredi vermektedir ancak sizler için konunun daha anlaşılabilir olması açısından bu kredi türünün detaylarını başlıklar halinde sıraladık.

İpotekli Kredi Nedir?

İpotekli kredi, üzerinize kayıtlı arsa, arazi veya konut gibi taşınmazları krediye karşılık bankaya "güvence" göstermektir. Yani örnek vermek gerekirse 200 bin TL eksper değeri olan bir konutu bankaya ipotek ettirerek bireysel ihtiyaç kredisini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra ipotek olarak sunulacak taşınmaz, kredi bitimine kadar banka tarafından ipotek altında tutulur ve borç kapatılıncaya kadar satışı yapılamaz. Taşınmazın satışında kredi kullanılabilir ancak kredi kullanma şartlarını taşımanız gerekir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Kullanma Şartları

İpotekli ihtiyaç kredisi kullanabilmek için gerekli şartları aşağıda listeledik:

 • Kişinin belgelenebilir bir geliri olması,
 • Teminat alınacak konut/arsa/işyeri/taşıt gibi ürünlerin karşılığında ipoteğin alınabilmesi,
 • İpotek yapılacak taşınmazın ekspere açık olması.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Gerekli Belgeler

 • Kimlik fotokopisi,
 • İkametgah belgesi (E-devletten alınıyor),
 • Gelir belgesi,
 • Maaş bordrosu,
 • Şirket ortakları için vergi levhası,
 • Emekliler için emekli cüzdanı,
 • Kira geliri beyan edenler için tapu aslı ile fotokopisi,
 • İpotek edilecek gayrimenkulun tapu ve tapu fotokopisi.

İlgili sayfa:

İpotek karşılığı kredi çekmek

Kredi notunuzun düşük olması, sicilinizin kötü olması durumunda yukarıdaki sayfalarımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca gelir belgesiz kredi sayfamıza da bakarak gerekli kredi şartlarını da inceleyerek daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi

Adınıza kayıtlı olarak tapu kaydında "mesken" olarak geçen evinizi bankaya teminat göstererek ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Normal ihtiyaç kredilerinden farklı ise daha yüksek kredi kullanma imkanının olmasıdır. Ayrıca bu kredi türünde BSMV vergisi de alınmamakta, kredi kullanan kişiye %5 oranında vergi avantajı sağlamaktadır. Ev ipotekli kredi kullanmak isteyenler, konutun değerinin %80'ine kadar kredi kullanabilirler.

Nakit İhtiyacı İçin Evinizi Satmayın

Acil kredi kullanmam lazım diyorsanız ve bankalardan ihtiyacınız olan krediyi kullanamıyorsanız, bankalara araba teminatlı kredi veya ev teminatlı kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bazı bankalar 120 aya kadar kredi vadesini uzatabilmektedir, bu sayede uzun vadelerle kredinizi ödeyebilir ve nakit ihtiyacından dolayı evinizi veya aracınızı satmak zorunda kalmazsınız.

İlgili sayfa: Acil kredi lazım

Araba İpotekli Kredi

Eğer üzerinize kayıtlı bir aracınız varsa, kasko değerinin %70'ine kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Araç ipotekli kredi kullanmak için aracınızın üzerine teminat olmaması, kredi borcunun varsa bitmiş olması gerekmektedir. Arabanızı ilgili bankaya ipotek ettirerek bu kredi türünden yararlanabilirsiniz ancak her banka araç ipotekli kredi türüne yanaşmamaktadır.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • QNB Finansbank
 • Garanti BBVA
 • İNG
 • Denizbank
 • Yapı Kredi
 • Burgan Bank

Burgan Bank İpotekli Kredi

Burgan Bank'tan uygun faiz oranları ve 60 aya varan vadelerle ipotekli kredi kullanabilirsiniz. Nakit ihtiyacınız bulunuyorsa Burgan Bank ipotekli kredi başvurusu yapabilir, acil nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Ev ipotekli kredi diye anılan bu kredi bazı bankalarda bireusel finansman kredisi, ipotekli ihtiyaç kredisi, teminatlı kredi yada ipotekli kredi adıyla kullanılabilmektedir. Bu kredide evinizi veya işyerinizi bankaya teminat göstererek karşılığında yüksek tutarlı kredi kullanabilirsiniz. Bu krediden yararlanmak için üzerinize kayıtlı evinizin bazı şartları tamamlaması gerekmektedir. Burgan Bank'ta ipotekli ihtiyaç kredisi hesaplaması yaparken yapılacak olan ekpertizin sonucuna göre teminat gösterilen evin 100.000 TL ve üzerinde olması, ayrıca alınabilecek en yüksek kredi tutarının, evin acil satıştaki değerine göre verildiğini de belirtelim. Teminat gösterilecek gayrimenkul bu özellikleri taşıyorsa, Burgan Bank'a teminatlı kredi başvurusunda bulunabilir, kredi sonucunuzu hemen öğrenebilirsiniz. Başvuru yapmak istiyorsanız Burgan Bank ipotekli kredi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Akbank İpotekli Kredi

Yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler için 60 aya varan vadelerle ipotekli kredinizi Akbank'ta kullanabilirsiniz. Uygun faiz oranlarıyla kredi başvurusu yapmadan önce Akbank'ın kredi kullanma şartlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Koşullar:

 • 18 yaşından büyük olunmalı, risk ve istihbaratta olumsuzluk olmamalıdır.
 • Gelir belgelenmelidir.
 • Kredinin taksiti, hane halkı aylık ortalama gelirinin %50'sini geçmemelidir.
 • Teminat olarak konut/işyeri ipoteği alınır.
 • Kredi hayat sigortası yaptırılır.

Koç Finans Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi

Acil nakit ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız siz de Koç Finans'a teminatlı ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Sahip olduğunuz evi Koç Finans'a kredi karşılığında teminat göstererek yüksek limitli kredinizi hemen çekebilirsiniz. Konut teminatlı kredi ile eğitim, tatil, seyehat gibi tüm bireysel ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, gerekli acil nakit ihtiyacınızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca ödemeleri devam eden farklı bankalardaki kredilerinizi birleştirebilir, ödemelerinizi tek kredi altında takip edebilirsiniz. Koç Finans ipotekli kredi başvurusu sayfasına göz atarak başvurunuzu internet şubesi üzerinden gönderebilir ve sonucunuzu hemen öğrenebilirsiniz. Ayrıca 0216 556 0303 numaralı Koç Finans müşteri hizmetlerini de arayarak başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz.

HSBC Konut İpotekli Finansman Kredisi

HSBC ev ipotekli kredi sayesinde siz de sahip olduğunuz ev/işyerini bankaya teminat göstererek her türlü ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz. 48 aya varan vadeler ve uygun faiz oranlarıyla kredi başvurusunu yaparak hemen sonucunu öğrenebilir ve kredinizi kullanabilirsiniz. Bu krediye başvuru yapmak için en yakın HSBC Bank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası İpotekli Kredi

Devlet bankaları arasında hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası'ndan ipotekli bireysel finansman kredisini siz de kullanabilirsiniz. Yüksek miktarlı ihtiyaç kredisi ihtiyacınız için bu krediye başvurunuzu Ziraat Bankası şubelerinde yapabilir, 60 aya varan vadelerle kredinizi kullanabilirsiniz.

Kredi özellikleri:

Kullandırılabilecek azami kredi limiti; konut için ekspertiz değerinin %80’i, iş yeri için ekspertiz değerinin %75’i, imarlı arsa için %50’sine kadar kullandırılır. 60 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır. Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilir. Şubelerimizce gerekli görülmesi hâlin​de ek teminat istenebilir. Kredi vadesi boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır.

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

İpotek karşılığında "Taksitli İhtiyaç Kredisi" kullanmak istiyorsanız siz de Vakıfbank'a başvurunuzu yapabilirsiniz. Üzerinize kayıtlı bulunan gayrimenkulu krediye karşılık teminat göstererek 60 aya varan vade, uygun faiz oranlarıyla bireysel kredi kullanabilirsiniz.

Özellikleri:

 • 60 aya kadar vade ile aylık, 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri vardır.

 • Belirli ve düzenli bir geliri olan (ticari nitelikli müşteriler hariç) ve istihbaratı olumlu olan gerçek kişilere kullandırılır.

 • Kredi kullanan kişiye, Hayat Sigortası yapılır.

 • Konut Paket Sigortası yaptırılır ve her yıl yenilenir.

 • Kredinin limiti, ipotek alınacak gayrimenkulün ekspertiz değerinin %80’i ile sınırlıdır.

QNB Finansbank İpotekli Kredi

120 aya varan vadelerle siz de İpotek Temintlı Taksitli Krediyi QNB Finansbank şubeleridne kullanabilirsiniz. Bu krediden ticari işletmeler yararlanabilmektedir. 1 milyon TL'ye kadar kredi kullandırım imkanı ve bu krediye özel olarak uygun faiz oranları vardır.

Kredi özellikleri:

 • Krediden cirosu 20 milyon TL’ye kadar olan firmalar faydalanabilir.
 • Kredi kullanımı için ev, iş yeri veya arsa teminat olarak gösterilebilir.
 • 1 milyon TL’ye kadar kredi kullanabilme imkanı mevcuttur.
 • 120 aya varan vade fırsatı bulunmaktadır.
 • Teminat gösterilen konut/iş yerinin ekspertiz değerinin %75’ine, arsanın ekspertiz değerinin ise %50’sine kadar kredi kullanılabilir.
 • Teminat gösterilen konut, iş yeri veya arsanın tipine göre belirlenen sigortaların yaptırılması zorunludur.
 • Kredinizi yalnızca TL cinsinden kullanabilirsiniz.
 • QNB Finansbank, kredi başvurularını serbestçe değerlendirme veya reddetme hakkına sahiptir.

Bu sayfamızda yer alan bilgileri inceleyerek siz de ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir, yüksek limitli kredi kullanabilirsiniz. İpotekli kredi kullanmak istiyorsanız yukarıda yer alan bankalara başvurunuzu yapabilir, aklınıza takılan soruları aşağıda bulunan yorum bölümüne yazarak bizlerden yardım isteyebilirsiniz.

Bunlara bakın:

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar

Ev hanımlarına kredi

Gelir belgesiz kredi

Yorum yap: