Garanti Kredi Başvurusu İptal Etme

Garanti Bankası'na yapmış olduğunuz kredi başvurusunu iptal etmek ve krediyi kullanmak istemiyorsanız bu sayfada yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Garanti Kredi Başvurusu İptal Etme

Maddi ihtiyaçlarınızı acil olarak karşılamak için kredi başvurusu yaptığınızda kredi notunuz en önemli faktör olarak bilinmektedir. Kredi notunuz risksiz veya az riskli seviyede yer alıyorsa bankalar sizi "güvenilir, borcuna sadık kişi" olarak görmekte ve başvuruyu kolaylıkla onaylamaktadır. Eğer siz de Garanti BBVA yani eski adıyla Garanti Bankası'na kredi başvurusu yaptıysanız ve başvurunuz onaylandıysa, krediyi kullanmadan iptal etme hakkına sahip olursunuz. Kredi başvurusu sonrasında krediyi iptal etmek kredi notunuzu olumsuz olarak etkileyecektir. Kredi başvurusunu iptal etmek için aşağıda yer alan yöntemleri kullanabilirsiniz.

Garanti Kredi Başvurusu Nasıl İptal Edilir?

Garanti kredi başvurusu iptal etme için yapmanız gereken şey, bankayla iletişime geçmektir. SMS ile, şubeden, ATM'den, müşteri hizmetlerinden veya diğer kanalları kullanarak kredi başvurusu yapmış ve kredi henüz değerlendirilmemiş veya kredi başvurusu olumlu olarak değerlendirilerek kredi çıkmışsa, kredi hesabınıza aktarılmadan önce krediyi iptal etme hakkınız bulunmaktadır.

Garanti Bankası'ndan başvurusunu yaptığınız konut kredisi, ihtiyaç kredisi veya taşıt kredisinin iptal edilmesi için Garanti Bankası'yla iletişime geçmelisiniz. 444 0 333 numaralı Garanti BBVA müşteri hizmetleri numarasından kredi bşavurunuzun iptal edilmesini talep edebilir, başvurunun anında iptal edilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer müşteri temsilcisine bağlanamıyorsanız, Garanti müşteri hizmetleri direk bağlanma 2021 sayfasından temsilciye anında bağlanabilirsiniz.

Kredi başvurusunu şubeden yaptıysanız, tekrardan Garanti şubesine giderek krediyi kullanmak istemediğinizi ve iptal etmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Kredi bölümü çalışanı istediğinizi alarak sisteme işleyecek ve başvuruyu iptal edecektir.

Onaylanan Konut Kredisini Banka İptal Eder Mi?

Bankalar tarafından müşteriyle imzalanan sözleşmede müşterinin 14 gün cayma hakkı bulunmaktadır. Eğer banka onaylanan konut kredisi iptal etmek istemiyorsa, yasal haklarınızı kullanarak konut kredisinin iptal edilmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat