Kapatılan Kredi Kartı Tekrar Açılır Mı?

Bazı nedenlerden dolayı kredi kartımızı iptal edebiliyoruz. Peki kapatılan kredi kartı açılır mı, açılması için neler yapılır?

Kapatılan Kredi Kartı Tekrar Açılır Mı?

 Bireylerin çeşitlenerek artan istek ve ihtiyaçları kredi kartı kullanımını da arttırmaktadır. Günümüzde kredi kartları, vatandaşın ihtiyacını gideren en büyük finansman araçlarıdır. Kredi kartları zamandan tasarruf sağlamasının yanı sıra, nakit ihtiyacına hızlı bir şekilde cevap verme, ekstre takibi, düşük kredi maliyeti vb. sebeplerden ötürü çoğu vatandaşımız tarafından tercih edilmektedir. Kredi kartlarının avantajlarının yanında çeşitli dezavantajları da bulunmaktadır. Karşılaştığı dezavantajlardan dolayı kredi kartını kullanıma kapatmak isteyen pek çok vatandaşımız bulunuyor. Yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı, acil nakit ihtiyacı vb. sebeplerden dolayı da kredi kartını tekrar kullanmak isteyen vatandaşlarımız var ve son zamanlarda kapatılan kredi kartı tekrar açılır mı diye araştırma yapıyorlar. Aşırı kullanım ve yüksek masraflar size, kredi kartınızı kapattırmış olabilir. Kapatılan kredi kartları tekrar kullanılabiliyor mu diye merak ediyorsanız, sayfamızdaki bilgilere göz atabilirsiniz.

 

KREDİ KARTI NASIL KAPATILIR?

Kaybolma, hırsızlık, yüksek miktarlı borç vb. olumsuz durumlardan dolayı kredi kartını kullanıma kapatmak isteyen vatandaşlarımız var. Bu olaylarla karşılaşan ya da karşılamak istemeyen vatandaşlarımız kredi kartını kullanıma kapattıracaksa, müşterisi olduğu banka ile iletişime geçmelidir. Kredi kartları müşteri isteğiyle, borç gecikmesi ya da yasal süreçler nedeniyle kapattırılır. Kredi kartınızın bütün borçlarını ödedikten sonra, kullanıma kapatabilirsiniz. Eğer, tekrar kredi kartınızı kullanmak istiyorsanız, tekrar banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. 

 

İlginizi çekebilir:En kolay kredi kartı veren bankalar

 

Kapatılan Kredi Kartı Tekrar Açılır Mı?

Bankaların uygulamış olduğu prosedürler doğrultunda kredi kartınızı kullanıma kapatabilirsiniz. Yani kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz. Zaman içerisinde kredi kartı ihtiyacınız doğabilir. Şunu unutmamanız gerekiyor ki, kapatmış olduğunuz kredi kartınızı tekrar kullanıma açamazsınız. Kredi kartınızı iptal ettirdikten sonra ona ait bilgileri bir daha kullanamazsınız. Sıfır bir kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz ve bunun için hangi bankanın kredi kartını kullanmak istiyorsanız o banka ile iletişime geçmelisiniz. Kartlarını iptal ettiren pek çok banka müşterisi, kapatılan kredi kartı tekrar açılır mı diye merak ediyordu. Sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak, bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Kapattırdığınız kredi kartı bilgilerinizi tekrar kullanamayacağınızı göz önünde bulundurun ve iptal ettirmeden önce bir kez daha düşünün. Siz de kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız, aşağıda yer alan bağlantıları kullanarak Akbank’dan hemen kredi kartınızı alabilirsiniz.

Yorum yap: