sponsorlu bağlantılar

Kredi Kartı Aidatları Geri Alma 2019

En güvenli ödeme araçları olarak dünyada yaygın olarak kullanılan kredi kartlarında en büyük sorun yıllık aidat ücretleridir. Her bankanın yıllık ücretleri olmasına karşın, kredi kartı aidatları geri alınabilir mi 2019 yılında gelin nasıl alındığına bakalım.

sponsorlu reklamlar

2018-01-08 22:15:15

sponsorlu bağlantılar

 

ANINDA ONAYLANAN

KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın, başvuru formunu doldurun, kartınız hemen adresinize gönderilsin.

 

sponsorlu reklamlar
 Kredi kartı tüm dünyada yaygın olarak kullanıldığı gibi, ülkemizde de bir çok kişi tarafından yoğun şekilde kullanılmaktadır. Kredi kartlarında yaşanılan en büyük sorun ise bankaların yıllık olarak aldıkları aidat ücretleridir. Her bankanın farklı fiyat politikası olmasına karşın kredi kartlarından 25 ile 200 TL arasında bir aidat alındığı bilinmektedir. Peki kredi kartı aidatı geri alma 2019 yılında nasıl yapılır ve aidat paraları geri alınabilir mi? Sizler için araştırıp bu konuyu hazırladık, aşağıdan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kredi kartı aidatı iadesi dilekçe örneği


Kredi kartı aidatlarını geri alabilmek için öncelikle 2014 yılında çıkarılan yasayı inceleyelim. Bu yönetmeliğe göre eğer kredi kartı sözleşmenizde kredi kart aidatları ile ilgili bir madde yer alıyorsa ve bunu siz kabul ederek kartı almışsanız o zaman parayı geri alabilmeniz mümkün değildir. Yani mahkemeye gidip dava açsanız bile eğer öyle bir sözleşmeye imza attıysanız, aidatı geri almamanız mümkün değildir. Ancak sözleşmenizde öyle bir madde yok diyorsanız o zaman ilinizde bulunan Tüketici Koruma Derneği'ne başvuru yapabilirsiniz. Bunun için de aşağıdaki görselde yer alan dilekçe kullanılmaktadır. Ancak sözleşmenizde ilgili madde varsa sizin aleyhinize karar çıkacağını bilebilirsiniz. 

Yıllık ücreti olmayan kredi kartı 2019


Tüketicileri korumak için çıkartılan yönetmeliğe göre tüm bankalar buna uymak zorundadır. Buna göre tüm bankalar yıllık ücreti olmayan kart vermek zorundadır. Bu ek kartları bankanızdan talep edebilirsiniz ve yıllık ücreti olmadan kredi kartı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu kartlarda taksit veya bonus puan gibi özellikleri olmadığını da bilmeniz gerekmektedir. Sizde kredi kartı aidatları geri alma 2019 yılında istiyorsanız diğer yandan sizler için farklı bir yöntem vereceğiz.

 Kredi kartı aidat ücretleri 2018

 Aidatsız kredi kartları


Kredi kartı aidatı nasıl geri alınır 2019

İlgili bankanın müşteri hizmetlerini arayarak aidat ücretinizin geri yatırılmasını aksi taktirde kartı kapatacağınızı söyleyin. Kredi kartı kapatmama sözünüze karşılık olarak size aidatın yarısını bonus olarak yatırma teklifi edebilirler. Bunu her bankalar yapmıyor ama Garanti Bankası, İş Bankası gibi bankalar 1 yıl kredi kartı kullanma sözü verdiğiniz taktirde paranın yarısını iade etmektedir. Ancak yatan parayı da 1 ay içerisinde harcamanız gerekiyor. Bu da kredi kartı aidatlarını iade almak için kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır.

Başvuru yap: Kredi kart başvurusu

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
Vakıfbank EFT Limiti Yükseltme
Tarih : 2019-06-07 18:20:00
İş Bankası Veri Uzmanı Sınavı 2019
Tarih : 2019-06-04 18:52:00
reklam kodu
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA