Kredi Kartı Nakit Avans Çekme Faizi 2021

Eğer kredi kartınızdan para çekmek istiyorsanız öncelikle bu sayfadan kredi kartından nakit avans çekme faizini öğrenebilir ve ne taksitli nakit avansa ne kadar para çdeyebileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

Kredi Kartı Nakit Avans Çekme Faizi 2021

Günümüzde acil nakit ihtiyaçlarımızdan dolayı bankalardan kredi çekmek zorunda kalabiliyoruz. Öyle ki, eğitim, sağlık, giyim derken harcamalar katlanarak artmaya devam ediyor. Bir çok kişi bankalardan kredi çekmek yerine acil para sıkışıklığında kredi kartından nakit avans kullanmak isteyebiliyor. Peki kredi kartından nakit avans çekme faizi 2021 yılında ne kadardır? Kredi kartımızdan 1000 TL, 2000 TL veya farklı bir miktarda nakit para çektiğimizde, ne kadar faiz öderiz. Taksitli nakit avans nedir, kredi kartından nakit avans çekmek için gerekli olanlar nelerdir sizler için araştırarak bu konularla ilgili aydınlatıcı ve yol gösterici bir içerik hazırladık.

 

Kredi Kartından Nakit Avans Çekme Faizi

Kredi kartınız üzerinden taksitli olarak, bankanızın ATM'sinden nakit çekim işlemine "nakit avans" denilmektedir. Kredi kartınız üzerinden kredi çekmek olarak da nitelendirilebilir ancak bu kredinin vadesi fazla uzun değildir. Her bankanın çalışma prensiplerine göre taksit sayısı üst limiti değişebildiği gibi, genellikle kredi kartınızdan 12 aya varan vadelerle taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Bankalardan kredi çekmek için bankanıza "kredi başvurusu" yapmak gerekiyorken, taksitli nakit avans için bir başvuru ve başvuru sonucu beklemeniz gerekmez. Bunun yerine ister internet bankacılığınız üzerinden, dilerseniz de bankanızın ATM'sine giderek kredi kartınızla giriş yapabilir ve nakit avansınızı hemen bankamatikten çekebilirsiniz. Taksitli nakit avans çekimi sonrasında aylık ödemelerinizi ise bankanıza kredi kartınızın ödeme günü geldiğinde yapmalısınız. Eğer aylık ödemeleriniz gecikir ise, alınan faiz üzerine "gecikme faizi" eklenecek ve kredi notunuz düşürülecektir. Böyle bir durumda kredi kartınız bloke bile edilebilir ve bankalarla aranız bozulabilir. Peki Akbank, İş Bankası, Ziraat Bankası, TEB, İNG, Garanti veya diğer bankaların kredi kartlarından taksitli nakit avans faiz oranı nedir, gelin birlikte bunun cevabını arayalım.

Paraya ihtiyaç duyduğunuz zaman, eğer kredi kartınızda limit var ise siz de hemen taksitli nakit avans kullanabilirsiniz. Taksitli nakit avans çekerek aynı kredi kullanmış gibi ödemelerinizi 12 aya yayabilirsiniz. Taksitli nakit avans faiz oranı ise her bankaya göre değişmektedir ancak genellikle %2 seviyelerinde olacaktır. Piyasa koşullarına göre bu oran değişebildiği gibi, kişinin kredi kartını kullanma sıklığına göre de bazı kampanyalar yapılmaktadır. Aşağıda bankaların kredi kartlarına özel taksitli nakit avans kullanma özelliklerini ve faizlerini de sıraladık.

 

Garanti kredi kartı nakit avans faizi

Paraya ihtiyacınız olduğunda Garanti Bankası'nın Bonus özellikli kredi kartından taksitli nakit avansınızı hiçbir formalite olmadan kullanabilirsiniz. Sabit aylık taksitlerle nakit avansınızı geri ödeyebilir, ödeme güçlüğü yaşamazsınız. Garanti Bonus taksitli nakit avansınızı 444 0 333 Garanti Bankası müşteri hizmetlerinden, Garanti ATM'lerinden, BonusFlaş uygulamasından, Garanti internet bankacılığından, Garanti Bankası mobil şubesinden hemen kullanabilirsiniz. 500 TL'den 20000 TL'ye kadar nakit avansınızı Garanti Bonus kartınızdan çekebilirsiniz.

  • Faiz oranı: %1.98
  • En yüksek vade: 12 ay

 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Nakit Avans

Devlet bankaları arasında hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası'nın kredi kartı BankKart ile siz de taksitli nakit avans özelliğini kullanarak, acil nakit ihtiyaçlarınızı hemen karşılayabilir, nakit avansınızı 12 ay vade ile çekebilirsiniz. Günlük minimum 100 TL, maksimum 10.000 TL bireysel kredi kartınızdan taksitli nakit avans kullanabilirsiniz. Faiz oranı üzerinden %5 Bsmv, %15 KKDV vergileri alınmaktadır. Taksitli nakit avansınızı Ziraat Bankası ATM'lerinden, Ziraat İnternet ve mobil bankacılık üzerinden, Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden veya Ziraat Bankası şubelerinden çekebilirsiniz. Dilerseniz Ziraat Bankası taksitli nakit avans hesaplama sayfasından nakit avansınıza ne kadar faiz ödeyeceğinizi hemen hesaplayabilirsiniz.

  • Faiz oranı: %1.98 (Yıllık Maliyet Oranı: %24,00)
  • En fazla vade: 12 ay

İlgili: Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma

 

Banka ve Kredi Kartı

Taksit Sayısı

Tutar

Faiz

Ziraat Bankası Maximum

2 - 12 ay

100 TL -10.000 TL

%1.98

Halkbank Paraf

3 - 12 ay  

200 TL- 15.000 TL

%1.98

Garanti Bankası Bonus

5 - 12 ay

500 TL -20.000 TL

%1.98

Yapı Kredi World

5 - 12 ay

300 TL-10.000 TL

%1.98

DenizBank Bonus

4 - 12 ay

100 TL - 10.000 TL

%1.98

QNB Finansbank Cardfinans

6 - 12 ay

300 TL  - 4.000 TL

%1.98

Akbank Axess

2 - 12 ay

200 TL - 15.000 TL

%1.98

ING Bank Bonus

2 - 12 ay

50 TL - 7.000 TL

%1.98

İş Bankası Maximum

5 - 12 ay

300 TL - 15.000 TL

%1.98

Odeabank Bank'O Card

2 - 12 ay

100 TL -10.000 TL

%1.98

TEB Bonus/CEPTETEB

3 - 12 ay

250 TL -10.000 TL

%1.98

VakıfBank Worldcard

4 - 12 ay

250 TL -10.000 TL

%1.98

 

Nakit Avans, Kredi Notunu Etkiler Mi?

Bankaların kredi kartından taksitli nakit avans kullanımları, kredi notunu direk etkileyebilmektedir. Kredi kartı üzerinden kullanılsa da nakit avans da bir kredi olarak kabul edilir ve ödeme tablosu, kredi notuna etki yapar. Eğer kredi notunuzu düşürmek istemiyorsanız taksitli nakit avans aylık ödemelerinizi günü geçmeden yapmanızda fayda var.

 

Nakit Avans Kullanmak İçin Limit Arttırılır Mı?

Yasaya göre, kredi kartını ilk defa kullanacaklar aylık gelirinin 2 katına kadar limit kullanabilir. İkinci yıldan sonra ise aylık gelirin 4 katına kadar limit arttırılabilir ancak bu durum bankanın insiyatifine kalmıştır. Eğer aylık ödemelerinizi gününde yapmazsanız banka bu durumda limitinizi artttırmayabilir. Ayrıca limit arttırım talebinde kredi notunuz ve aylık geliriniz de incelenecektir. Kredi notunuz yeterli görülüyorsa siz de bankanızla iletişime geçerek kredi kartı limitinizi arttırarak daha yüksek limitli taksitli nakit avans kullanabilirsiniz.

 

Nakit Avans Kullanmada Asgari Ödeme Olur Mu?

Kredi kartınızın borcunu bir yıl içerinde 3 defa asgari ödemesini yaparsanız, kredi kartınız kullanıma kapatılabilir. Asgari ödeme her kredi kartında vardır ancak sürekli kredi kartı borcunun asgarisini ödemek, kredi notunuzu da düşürecektir.

 

Bu sayfamızı kredi kartından para çekmek isteyenlere özel olarak hazırladık. Siz de kredi kartı nakit avans faizi 2021 ile ilgili araştırma yapıyorsanız bu sayfamızda yer alan güncel bilgilerden yararlanabilirsiniz. Kredibankalar.com web sitemizi takip ederek güncel bankacılık ve finans konularından haberdar olabilirsiniz.

 

Kapatılan kredi kartı tekrar açılır mı?

En iyi kredi kartları

 

Yorum yap:

Kapat