Taksitli Nakit Avans Kredi Kartı Limitinden Düşer Mi?

Bu sayfadan taksitli nakit avans kredi kartı limitinden düşer mi sorusuna yanıt bulabilir, kredi kartı taksitli nakit avans kullanım için faiz oranlarını öğrenebilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Kredi Kartı Limitinden Düşer Mi?

Kredi kartı kullanım sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Kredi kartı sahibi pek çok kişi, acil nakit ihtiyaçlarını kredi kartlarının kendi bünyesindeki özelliği olan nakit avans çekimi ile karşılamaktadırlar. Durum böyle olunca pek çok kişinin aklındaki soru ise taksitli nakit avans kredi kartı limitinden düşer mi olmaktadır. Kredi kartlarının belirli bir limiti olduğundan dolayı, nakit avans çekimlerinin bu limite dahil olup olmadığını ele aldık.

 

Nakit Avans Kredi Kartı Limitinden Mi Düşer?

Kredi kartı nakit avans kullanımları, kredi kartı limitinizle birlikte kullanılan nakit avans kadar düşmektedir. Yani 10 Bin Lira kredi kartı limitinizden 2 Bin TL nakit avans çekimi yaptığınızda, kredi kartı kalan limitiniz 8 Bin TL olarak hesaplanacaktır. Ayrıca kredi kartı limitimin düşmesini istemeyen pek çok kişi için bankalar, kişinin geliri yeterli durumda ise kredi kartı limitini arttırarak çekilecek nakit avans limitini koruyabiliyor.

 

Kredi Kartı Nakit Avans Faizi Nedir?

Her kredi kartı için nakit avans faizleri 2020 yılında değişiklik göstermektedir. Bankaların kredi kartlarından nakit avans çekimi yaparak 12 ay taksitli olarak nakit kullanabilirsiniz. Bunun karşılığında, ihtiyaç kredisinde olduğu gibi faiz ödemeniz gerekecektir. 2020 yılında, kredi kartı taksitli nakit avans için aylık en yüksek alınabilecek faiz oranı %1,25 olarak belirlenmiştir. Ödemelerinizi zamanında yapmamanız durumunda kredi kartı asgari ödeme tutarı kadar olan kısmı için en fazla aylık %1,55 gecikme faizi, kalan ödemeler için ise en yüksek faiz oranı aylık %1,25 alınacaktır.

 

Tabi her banka için faiz oranlarında farklılık olabilmektedir. Bankaların güncel kredi kartı taksitli nakit avans çekimi faiz oranları için ilgili bankanın resmi internet sitesi üzerinden veya müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

İlgili sayfalar:

En iyi kredi kartı

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar

 

Yorum yap:

Kapat