Fitospan Şurup: Nedir & Ne İşe Yarar & Nasıl Kullanılır?

Fitospan şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri ve Fitospan şurup hakkında tüm bilinmesi gerekenleri bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Fitospan Şurup: Nedir & Ne İşe Yarar & Nasıl Kullanılır?

Fitospan bitkisel şurup, içeriği tamamen bitkisel özlerle hazırlanmış öksürük şurubudur. Solunum yolu enfeksiyonları doğal özelliği sayesinde tedavi etmektedir. Fitospan şurup birçok farklı duruma karşı üretilmiş bir içeriği sahiptir. Genellikle öksürüğü bitirmek amacıyla kullanılsa da, balgamlı öksürük, mevsimsel öksürük, alerjik öksürük durumlarını tedavi eder.

Fitospan şurup nedir?

Fitospan şurup, doğal karışımlarla hazırlanan öksürük ilacıdır.

Etken Maddeler Miktar (30 ml’de)
Meyan Kökü Ekstresi (Glycyrrhiza glabra) 825 mg
Fesleğen Ekstresi (Ocimum basilicum) 150 mg
Galanya Ekstresi (Alpinia galanga) 90 mg
Zerdeçal Ekstresi (Curcuma longa) 90 mg
Darıfülfül Ekstresi (Piper longum) 60 mg
Tıbbi Nane Ekstresi (Mentha piperita) 30 mg
Zencefil Ekstresi (Zingiber officinale) 30 mg
Üzüm Ekstresi (Vitis vinifera) 30 mg
Zalumba Kökü Ekstresi (Curcuma zedoaria) 30 mg
Karabiber Ekstresi (Piper nigrum) 15 mg

İlgili: Fito krem ne işe yarar?

Fitospan şurup nasıl kullanılır?

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Fitospan şurubu da doktorun tavsiye ettiği şekilde kullanınız. Fitospan şurup aç veya tok olarak kullanılabilir. Standart kullanım tavsiyesi ise:

  • Çocuklarda günlük 3 kez 2.5 ml.
  • 4 - 10 yaş arası günde 3 kez 5 ml.
  • Yetişkinlerde günde 3 kez 10 ml.

Fitospan şurup yan etkisi bulunmamaktadır. İçeriğinde yer alan etken maddelere karşı alerjisi olan kişiler kullanmadan önce doktora danışması gerekebilir. Ayrıca Fitospan şurup içeriğinde bal aroması bulunmaktadır. Bu sayede içimi gayet yumuşaktır.

Fitospan şurup fiyatı

2021 yılında internet üzerinde satış fiyatı ise Hepsiburada'da 29,99 TL, Trendyol'da 28 TL ve diğer sitelerde 28 TL - 40 TL arasında değişmektedir. Fitospan şurup fiyatı güncel piyasalara göre anlık olarak değişebilir.

Bu sayfada yer alan güncel bilgilerden yararlanarak siz de Fitospan şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri ve kullanım şeklini inceleyebilirsiniz. Ayrıca Fitospan şurup kullananlar pek çok kişi tarafından merak edildiğinden dolayı şurubu kullandıktan sonra aşağıda bulunan yorum bölümüne yazarak, Fitospan şurup kullanacak olanlara tavsiye ve önerilerde bulunabilirsiniz.

Prospan şurup ne işe yarar?

Dolven şurup ne işe yarar?

Yorum yap:

Kapat