Ziraat Bankası Kredi Erteleme (2022 Kredi Yeniden Yapılandırma)

Ziraat Bankası kredi borcu erteleme 2022 yılı için Koronavirüs önlemleri kapsamında duyuruldu. Ayrıca Halkbank ve Vakıfbank da kredi borcu erteleme yapıyor.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme (2022 Kredi Yeniden Yapılandırma)

Ziraat Bankası kredi erteleme: Daha önce kullanmış olduğunuz ihtiyaç, taşıt veya konut kredinizi ödemekte güçlük çekiyorsanız, Ziraat Bankası'nın erteleme kampanyalarına başvuru yapabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl Ziraat Bankası kredi borcunu ödemekte zorlanan kişilerin borçlarını 8 ay erteleme kampanyası yapmıştı. Ancak 2022 yılında henüz gündemde Ziraat erteleme ile ilgili bir kampanya bulunmamaktadır.

Krediyi ertelemek yerine yeniden yapılandırma yapabilirsiniz. Nakit akışınıza göre güncel şartlarda krediyi yeniden yapılandırabilirsiniz. Yeniden yapılandırma işlemleri vade sayısını uzatırken, güncel faiz oranlarına göre hesaplanmaktadır.

Ziraat Bankası kredi erteleme

Ziraat Bankası'na bulunan kredi borçlarınızı belli bir süre ertelemek istiyorsanız, Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak erteleme başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan erteleme sayfasına giderek daha fazla ayrıntı alabilirsiniz. Kredi erteleme işlemini Ziraat Bankası şubelerinden, Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca Ziraat 4757 kredi erteleme hattını kullanarak da SMS ile kredi erteleme talebinde bulunabilirsiniz.

Daha önceden Ziraat Bankası'ndan kredi kullanan kişiler, eğer kredi ödemesinde zorluk çekiyorsa erteleme veya yeniden yapılandırma başvurusunda bulunabilir. İçerisinde bulunduğumuz mevcut ekonomik şartların olumsuzluğunu yaşadığımız bu dönemde, kredi erteleme başvurusunun nasıl yapıldığını merak ediyorsanız aşağıda yer alan bilgileri kullanabilirsiniz. Kredi ertelemesi, geçtiğimiz yılda olduğu gibi genellikle 3 aya kadar erteleme imkanı sunulmaktadır. Siz de Ziraat Bankası'na kredi erteleme için başvuru yaparak ödemelerinizi 3 aya kadar erteleyebilir, böylece rahat bir nefes alabilirsiniz.

Kredi Ertelemek İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Krediyi ertelemek istiyorsanız, kredinin son ödeme gününün geçmemiş ve son taksitinin ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Krediyi erteleme kampanyası her zaman devam etmeyebilir. Erteleme yerine kredi yapılandırması yapabilirsiniz.
 • Kredi yapılandırması yapacaksanız, güncel faiz oranları mevduat kredi faiz oranlarıyla karşılaştırın.

Ziraat Bankası 4757 SMS ile Kredi Erteleme

Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusu için cep telefonunuzdan SMS göndererek tamamlayabilirsiniz. Bunun için yapılması gerekenler:

 • Kredi kartı borçlarınızı yapılandırmak için KARTERTELE boşluk bırakın ve T.C. kimlik numaranızı 4757'ye SMS gönderin.
 • Kredili mevduat hesabınızı ertelemek için KMHERTELE yazarak boşluk bırakın ve 4757'ye SMS gönderin.ü
 • Kredi ertelemesi için KREDIERTELE yazarak boşluk bırakın T.C. numaranızı yazın ve 4757'ye mesaj gönderin.

Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusu için en yakın Ziraat şubesine gitmeniz gerekmektedir. İnternetten veya müşteri hizmetlerini arayarak kredi erteleme başvurusu yapılmamaktadır. Geçtiğimiz yıl nakit sıkıntısı yaşayan kişilere de Ziraat Bankası başta olmak üzere tüm devlet bankaları "Destek Kredisi" vermişti. Verilen destek kredisi 6 ay ödemesiz yani ertelemeli olarak veriliyordu ancak şuanda Ziraat Bankası'nda yeni bir ertelemeli kredi bulunmamaktadır.

Emekliden çalışana kadar bir çok kesime hitap eden Ziraat Bankası, özellikle çiftçilere büyük bir destek sağlamaktadır. Çiftçi kredileri diğer kredilerden farklı tutularak daha uygun faiz oranlarıyla çiftçilerin kredi alabilmesine olanak sağlanmaktadır. Ödeme güçlüğü yaşayan çiftçi ve esnafların da kredileri 3 aya kadar ertelenebiliyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey Ziraat Bankası şubesinden kredi erteleme ve yapılandırma başvurusu yapmaktır. Ziraat Bankası'nda kullanılan konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve esnaf kredileri ile çiftçi kredileri de ertelenebiliyor. Şubelerden başvuru alındığı gibi, Ziraat Bankası SMS hattından da erteleme başvurusu yapılabiliyor.

Kredi ödemelerinizi ertelemek için bankada kayıtlı cep telefonunuzdan ERTELE yazarak boşluk bırakın ve T.C. kimlik numaranızı ekledikten sonra 4757'ye SMS gönderiniz. Başvurunuz olumlu değerlendirilirse bir süre sonra Ziraat Bankası başvurunuz hakkında sizi bilgilendirecektir.

Eğer ertelemeli olarak kredi kullanmak istiyorsanız, aşağıda linkini verdiğimiz bankalara başvuru yaparak 3 ay ertelemeli kredi kullanabilirsiniz

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Çiftçi

Ziraat Bankası Tarımsal Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf, genel olarak ekonomideki iyileşmeye rağmen bireysel olarak ödeme zorluğunda bulunan üreticiler için alternatif olarak çözüm sunduklarını, sübvansiyonlu tarım kredisi kullanan çiftçilerin ürünlerinin doğal afetten dolayı zarar görmesi halinde 2020/2015 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı kapsamına göre, kredilerin 1 yıla kadar ertelenebileceğini ya da 5 yıla kadar taksitlendirilebileceğini bildirdi. Buna göre, 1 yıla kadar kredi ertelemesi yapılması halinde faizin de %25'ini, 5 yıla kadar taksitlendirme yapılması halinde ise faizin yüzde 20'sini Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çiftçiler için karşıladığını belirten Ziraat Bankası, ayrıca kredinin herhangi bir nedenle nakit akışının bozulması ve ödeme güçlüğüne girilmesi ile birlikte bankanın uygulamaları kapsamında kredi 5 yıla kadar taksitlendirilebiliyor.

Ziraat Bankası'ndan kullanılan tarım kredilerinin yüzdfe 77'si Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın faiz desteği kapsamında verdiği kredilerden oluşmaktadır. Özellikle küçük ölçekli çiftçilerin kullandığı geleneksel bitkisel üretim konusunda 50 Bin TL'ye kadar, geleneksel hayvancılık üretimi kapsamında 100 Bin TL'ye kadar olan kredilerde yüzde 100 faiz desteği uygulanmakta ve faizin tamamı devlet tarafından karşılanmaktadır. Bitkisel üretim yapan çiftçilerin yüzde 64'ü, hayvansal üretim yapanların ise yüzde 75'i belirtilen sınırların altında kredi kullanan üreticilerden oluşmaktadır. 2021 yılından itibaren destekli tarım kredisi kullanacak olan çiftçilere yansıtılan en yüksek faiz oranı yıllık yüzde 12,75 düzeylerindedir. Böylece Ziraat Bankası geçmişten günümüze tarıma en çok destek veren banka konumunda olmaya devam etmektedir.

Buraya tıklayıp gideceğiniz Ziraat Bankası yapılandırma sayfasından tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Erteleme

Ziraat Bankası'nda bulunan kredi kartınızın borcunu ödemekte güçlük mü yaşıyorsunuz? Siz de Ziraat Bankası'na başvuru yaparak kartınızda bulunan mevcut borçlarınızı yeniden yapılandırarak taksitlendirebilir veya erteleyerek rahat bir nefes alabilirsiniz. 2022 yılında erteleme yapan bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken herkesin borcunu 3 aya kadar erteleyebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Ziraat Bankası kredi kartı borcu erteleme sayfamıza bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası Esnaf Kredi Borcu Erteleme

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında geçtiğimiz gün yaptığı açıklamaya göre, esnafların kredi borçlarına erteleme imkanı geldi. Buna göre kredi borçlarını ödeme zorluğuna düşen esnafların rahat bir nefes alabilmesi için borçlar 3 ay süreyle ertelenecek.

 • Ziraat Bankası Yapılandırma Uygulamaları kapsamında çiftçilerin borçları 5 yıla kadar taksitlendirilerek 1 yıla kadar borçlar ertelenebiliyor. Bunun yanı sıra Esnaf ve Sanatkarların kredi borçları başvuru yapmaları halinde 3 ay süreyle erteleniyor. Esnaf ve Sanatkarlara Halkbank tarafından kullandıırlan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Ocak 2021 - 30 Haziran 2021 tarihlerin ödenmesi gereken taksitlerin ertelendiği de duyuruldu. İşte Korona Virüse karşı alınan önlem paketleri ve kredi erteleme seçenekleri:
 • Faaliyetine ara veren işyerlerinde işçilere geçici gelir desteği sağlanırken, işverenlerin de maliyeti asgari ücret desteğinin verilmesine devam edilecek.
 • Nakit akışı bozulan firma ve esnafların kredi anapara ve faiz ödemelerinin 3 aya kadar ertelenecek ve gerektiğinde bu firmalara ek finansman desteği sağlanacak.
 • Faaliyetine ara veren ve işleri bu süreçte olumsuz olarak etkilenen esnafların Halkbank'a olan kredi borçları, Nisan, Mayıs ve Haziran ayı anapara ve faiz ödemeleri 3 ay süreyle faizsiz olarak ertelenecek.
 • Vatandaşların en uygun ve avantajlı şartlarda kredi paketleri devreye alınacak.
 • Kredilerde öncelik, son gelişmelerden olumsuz etkilenen ve likitide ihtiyacı olulan teminat açığı olanm firma ile Kobi'lere verilecek.
 • KGF limiti 50 milyar TL'ye çıkarılacak.
 • Konut kredilerinde, 500 Bin TL'nin altındaki konutlarda kredilendirme miktarı yüzde 80'den yüzde 90'a çıkarıldı. Peşinat oranı yüzde 10'a düşürüldü.

Ziraat Bankası Bireysel Kredi Yeniden Yapılandırma

Ziraat Bankası'nda 31 Aralık 2020 yılında çıkarılan kredi paketini kullanan müşteriler, krediyi yeniden yapılandırma fırsatından yararlanabilir. Bunun için yapmanız gerekenler ziraatbank.com.tr adresinden güncel kredi kampanyalarını da takip edebilirsiniz.

Siz de bu sayfamızdaki güncel bilgilerden yararlanarak Ziraat Bankası kredi erteleme için erteleme başvurusunun nasıl yapıldığını öğrenebilir, ödemelerinizde zorluk yaşadığınız kredilerin ertelenmesini talep edebilirsiniz.

Kredi erteleme yapan bankalar

Yorum yap:

Kapat