Ziraat Bankası Kredi Erteleme 2020
sponsorlu reklamlar

Ziraat Bankası Kredi Erteleme 2020

Ziraat Bankası kredi borcu erteleme 2020 yılı için Koronavirüs önlemleri kapsamında duyuruldu. Ayrıca Halkbank ve Vakıfbank da kredi borcu erteleme yapıyor.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme 2020
sponsorlu reklamlar

Türkiye'de ve tüm dünyada hayatı olumsuz olarak etkilemeye devam eden koronavirüse karşı önlemler kapsamında 3 kamu bankası kredi borçlarını 1 ay erteleme kararı aldı. Ziraat Bankası kredi erteleme 2020 yapmak için hangi şartları arıyor. Vakıfbank ve Halkbank kredi borcu erteleme nasıl yapılır detaylar aşağıda.

 

Ziraat Bankası'ndan açıklanan bilgilere göre, küresel çapta hayatı olumsuz etkileyen koronavirüs salgınının ekonomik olarak yaşanan hasarları en aza indirmek amacıyla alınan önlemler kapsamında, yeni destek paketlerinin alındığı bildirildi. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank koronavirüs salgınına karşı, ekonominin olumsuz etkilenmemesi için kredi erteleme, işletmelere maaş desteği kredileri yeniden yapılandırma gibi destek paketlerini açıkladı. Kredi ödemesini ertelemek isteyen bireysel ve kurumsal müşterilerin bankaya başvuru yapmaları gerekmekte. "

Söz konusu açıklamada, "Bu vesileyle öncelikle, salgında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, tedavi altındaki vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Bu süreci aşmak için en çok ihtiyaç duyduğumuz hususun toplumsal farkındalık ile güçlü birliktelik olduğuna, devletimizin ve milletimizin el ele vererek en kısa zamanda bu badirenin üstesinden geleceğine inanıyoruz. Hazine ve Maliye Bakanlığımızın hızla almaya başladığı ve tüm ekonomi kurumlarımızla birlikte Ziraat Bankası olarak bizlerin de katkı sunduğu önlemlerle, mevcut durumu en az zararla atlatan ülkelerden birisi olacağımıza güvenimiz tamdır." açıklaması yapıldı. 3 kamu bankasının aldığı ortak karar doğrultusunda vatandaşların ve iş dünyasının nakit akışlarında yaşanabilecek bozulmaya karşı olarak birtakım desteklerin devreye alındığı belirtildi. 31 Mart'ta ödenmesi gereken dönem sonu taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firma ve bireysel müşterilerin talepleri olursa, ödemenin ötelenmesine imkan tanınacak. Bu kapsamda bu açıklamaya da yer verildi:

 

"Nakit akışı bozulduğu için ödeme sorunu yaşayan müşterilerimizin mevcut kredilerinin 6 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde ise 12 aya kadar ilave süre tanınmak suretiyle, uygun vadeli yapılandırma uygulamalarının geliştirilmesi uygulamaya alındı. Personel maaşlarını, bankamız üzerinden ödeyen firmaların şubat ayı sonu itibarıyla mevcut istihdamlarını azaltmamaları kaydıyla önümüzdeki 3 aylık personel maaş gideri kadar ilave limit imkanı verilmesi tedbirini aldık. Kredili müşterilerimiz tarafından bankamız üzerine keşide edilmiş çeklerinin ödenmesi amacıyla kullanılmak üzere genel kredi limitlerinin artırılarak ilave nakit kredi limiti tahsis edilmesi tedbirlerini uygulamaya aldık. İşletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak üzere bankamız kurumsal kredi kartı ve DBS limiti bulunan müşterilerimizin kurumsal kart limitlerinin artırılması tedbirlerini bugünden itibaren uygulamaya almış bulunuyoruz."

 

TÜM BANKALAR: Kredi Erteleme 2020

 

Vakıfbank Kredi Erteleme

Koronavirüs önlemleri kapsamında devlet bankaları arasında hizmet vermeye devam eden Vakıfbank da kredi erteleme ve farklı önlem paketlerini duyurdu. Kredi vadelerinin ertlelenmesinden, kredilerin yeniden yapılandırılmasına kadar bir çok farklı maddeyi barındıran pakette, firmaların 31 Mart devre sonu faizleri de dahil olmak üzere 30 Haziran'a kadar olan tüm kredi taksit ödemeleri konusunda esneklik sağlanacak. İşletmelere 3 aylık maaş gideri için kredi verilecek. İşletme kredilerinde sektörün durumuna göre ödemesiz dönemli olarak yeniden yapılandırılacak. Firmaların vergi ve SGK gibi kamu ödemeleri için nakit yönetim limitleri arttırılacak. Bu limitlerde 3 ay ödemesiz, 12 aya kadar taksit imkanı sağlanacak. Firmaların Business kartlarında limit arttırımı yapılarak, maliyetsiz tedarik kapasitesi arttırılacak.

 

Halkbank Kredi Erteleme

Devlet bankası olarak hizmet veren Halkbank, koronavirüs önlemleri kapsamında yeni duyurular yayımladı. Bankadan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'deki finansal istikrarın korunması, işletmelerin desteklenmesi, istihdamın muafaza edilmesi ile hane ekonomisinin devamlılığını sağlamak amacıyla "Finansal İstikrar Kalkanı" kamsamında tedbirleri açıkladı. 31 Mart 2020'ye kadar taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firmalar ile bireysel müşteriler, bu döneme ait ödemelerini erteleyebilecek. Esnaf ve Sanatkarların talep etmesi halinde kredilerin 3 ay süreyle faizsiz olarak ertelenecek. Bireysel müşterilerin 6 aya kadar ödemesiz dönemde kredilerini uygun vadeli yapılandırma imkanı tanınacak. Siz de bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak Ziraat Bankası kredi erteleme 2020 yılında gerçekleştirerek kredilerinizi belli bir süre boyunda erteleyebilirsiniz.

 

Diğer: Akbank kredi erteleme 2020

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: