Evin Üzerine Kredi Çekmek - Ev İpotekli Kredi

Tapusu size ait olan evin üzerine kredi çekmek istiyorsanız bu sayfadan ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar listesine göz atabilirsiniz.

Evin Üzerine Kredi Çekmek - Ev İpotekli Kredi

Son zamanlarda sitemize en çok sorulan sorulardan birisi de evin üzerine kredi çekmek olmaktadır. Tapusu size ait bir konutu kullanarak, bu konutu bankaya ipotek ettirerek kredi çekmek isteyen kişilerin aklına takılan tüm soruları kredibankalar.com olarak araştırarak bu sayfamızı sizler için hazırladık. Ayrıca tapusu size ait olan ev üzerine konut kredisi çekmek istiyorsanız da bununla ilgili aşağıda merak ettikleriniiz okuyabilir, öğrenebilirsiniz.

Ev üzerine kredi çekmek

İpotekli ihtiyaç kredisi veya konut kredisi son zamanlarda en çok araştırılan konuların başında gelmektedir. Günümüzde kredi notu düşük olanlar, sicili bozuk olanlar ve bazı olumsuz nedenlerden dolayı bankalardan ihtiyaç kredisi veya konut kredisi çekemeyen kişiler; üzerine kayıtlı olan konutu kullanarak bankalardan kredi çekmek istemektedir. Bir diğer sorun da hali hazırda bir kredisi bulunan ev için tekrardan kredi kullanılıp kullanımayacağı ile alakalıdır. İşte bu soruları ayrı ayrı başlıklar halinde araştırarak aşağıda bilgileri sunduk.

Ev ipotekli ihtiyaç kredisi

Kredi notu düşük olan ve bankalardan kolay  yoldan kredi çekemeyen kişilerin krediyi onaylatmak için en sık başvurdukları yöntem ipotekli kredi kullanmaktır. Bankalarda "İpotek karşılığı kredi" adı altında kullanılan bu yöntem ile siz de taşınmazınızı ipotek ettirerek bunun karşılığında ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar Türkiye'de bir çok farklı banka bulunmaktadır. Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank gibi bankaların yanı sıra pek çok farklı bankada ipotek karşılığı kredi çekebilirsiniz. Her bankanın ipotekli ihtiyaç kredileri için farklı şartları ve seçenekleri bulunmaktadır. Bu şartlar ve seçenekleri kısa kısa özet halinde aşağıya ekledik. İşte 2020 yılı ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar:

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • Burgan Bank
 • Garanti BBVA
 • Şekerbank
 • Yapı Kredi
 • İNG Bank
 • QNB Finansbank

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi

60 aya varan vadelerle siz de ipotekli ihtiyaç kredinizi Vakıfbank'tan kullanabilirsiniz. Farklı ödeme koşulları, 3 ay ödemesiz dönem gibi farklı vade seçekleri bulunmaktadır. Bu krediyi belirli ve düzenli bir geliri bulunan kişiler kullanabilir. İpotek karşılığı kredi kullandırımlarında sahip olduğunuz gayrimenkulu ipotek ettirerek karşılığında taksitli ihtiyaç kredisini yüksek tutarlı olarak kullanabilirsiniz. Kredinin üst limiti ise, evin değerinin yüzde 80'ine kadar verilebilir. Yani 300.000 TL eksper değerli bir eve en fazla 240.000 TL ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Başvuru için Vakıfbank şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Akbank ipotekli kredi

Yüksek tutarlı kredi çekmek istiyorsanız, sahip olduğunuz konutu Akbank'a ipotek ettirerek karşılığında Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bu kredideki en önemli şarta bakacak olursak; Kredinin aylık taksiti hane halkı gelirinin yüzde 50'sini geçemez. Teminat olarak konut veya işyeri ipoteği alınır. Bu krediyi kullananlara hayat sigortası yaptırılmaktadır.

İlginizi çekebilir: İpotek karşılığında bireysel kredi çekmek

Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi

Yüksek tutarlı kredi kullanmak isteyen kişiler Ziraat Bankası'ndan ipotek karşılığı kredi kullanabilir. Başvuruyu Ziraat Bankası şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası ipotekli kredi şartları ise:

 • Kullanılacak kredi limiti, ipotek ettirilecek konutun eksper değerinin yüzde 80'i, iş yeri için ise %75'ini, arsa için yüzde 50'sini aşamaz.
 • Kredi verilecek gayrimenkul, banka tarafından ipotek ettirilir.
 • Şubenin gerek görmesi durumunda ek teminat istenebilir.
 • Hayat sigortası, konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası yapılması gerekmektedir.

BUNA DA BAKIN: İpotekli ev satılabilir mi?

QNB Finansbank ipotekli kredi

120 aya varan vadeler ve uygun faiz oranlarıyla siz de QNB Finansbank ipotekli ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. 1 milyon TL'ye kadar kredi kullanmak istiyorsanız siz de ev veya işyerinizi bu kredi karşılığında ipotek ettirerek kredinizi hemen QNB Finansbank'tan kullanabilirsiniz. Finansbank ipotekli kredi şartarı:

 • Bu krediden cirosu 20 milyon TL'ye kadar olan firmalar yararlanabilir.
 • Kredi kullanımı için ev, iş yeri yada arsa teminatı alınır.
 • 1 milyon TL'ye kadar kredi kullanabilme imkanı vardır.
 • 120 aya varan taksit imkanı vardır.
 • Teminata konu olacak ev, arsa, iş yerinin ekspertiz değerinin yüzde 75'ine kadar kredi kullanılabilir.
 • Bu kredi sadece Türk Lirası (TL) cinsinden para ile kullanılabilir.
 • Bu krediye başvuruyu QNB Finansbank şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank teminatlı ihtiyaç kredisi

Evinizi ipotek ettirerek kredi kullanabileceğiniz bir diğer banka Halkbank'tır. Ev, iş yeri ipotekli kredi için söz konusu taşınmazın ekspertiz değerinin en fazla yüzde 80'ine kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. En fazla vade sayısı 60 aydır ve arsa ipoteği istiyorsanız arsa değerinin yüzde 50'sine kadar ipotekli kredi kullanabilirsiniz.

Denizbank ipotekli kredi

Ev ipotekli kredi veren bankalar arasında Denizbank'ta bulunmaktadır. Denizbank güncel ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1,39 olarak gözükmektedir ancak ipotek karşılığı kredi faiz oranlarında değişiklik olabilir. Siz de 60 aya varan vadelerle ipotekli kredi başvurusunu Denizbank'ta yapabilir, kredinizi kullanabilirsiniz.

Ev ipotekli kredi çekmek

Evinizi bu bankalara ipotek ettirerek karşılığında yüksek limitli kredi kullanabilirsiniz. Ev ipotekli kredi çekerken bankaların ortak olarak istedikleri bazı belgeler ve şartlar bulunmaktadır. Ev ipotekli kredi şartları ise:

 • İpotek edilecek evin, krediye uygun olması,
 • Evin, krediyi kullancak kişinin adına kayıtlı olması,
 • Krediyi kullanacak kişinin düzenli geliri olması,
 • Krediyi kullanacak kişi evli ise eşin rızasının alınması.

"Akrabalar Arasındaki Konut Satışlarına Konut Kredisi Verilmez"

Konut kredilerinin hem yüksek limitli olması hem de uzun vadelerle ödenmesinden dolayı bu durumu suistimal etmek isteyen kişiler de bulunmaktadır. İhtiyaç durumunda ihtiyaç kredisi çekmek yerine evi satmış gibi göstererek üzerine kredi çekmek isteyen kişilerin önüne geçebilmek için yakın akrabalar arasında yapılan konut satışlarına kredi verilmez. Bankalar, kişilere konut kredisi verebilmek için alıcı ve satıcının akrabalık bağını da araştırırlar ve (anne, baba, kardeş, teyze, amca, dayı gibi) akrabalık bağı bulunan kişilere konut satışlarında konut kredisi vermezler. Ayrıca akraba olmasa bile bankalar anlaşmaya dayalı satış olduğunu anladıkları durumlarda da krediyi onaylamazlar. Örnek olarak babamın evine konut kredisi çekebilir miyim ve kardeşimden alacağım eve kredi çıkar mı sayfalarına bakabilirsiniz.

Sizler için araştırmalarımızı yaparak ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar ve şartlarını bu sayfamızda ekledik. Siz de ipotekli kredi başvurusu yaparken bankaların kredi şartlarını ve bilgilerini bu sayfadan karşılaştırabilir ve ipotek karşılığı kredinizi hemen çekebilirsiniz.

Peşinatsız konut kredisi veren bankalar

Evin tamamına kredi veren bankalar

Konut kredisi faiz oranları

Yorum yap: