Kredi Kartı Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızın şifrenizi unuttuysanız veya değiştirmek istiyorsanız tüm bankaların şifre değiştirme yöntemlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türkiye'de günümüzde milyonlarca kişi kredi kartı kullanmaktadır. Durum böyle olunca bankalar da kredi kartları için güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkarıyorlar. Fakat bazı durumlarda bankaların almış olduğu bu güvenlik önlemleri de yetersiz kalabiliyor. Bazı durumlarda kredi kartı şifremizi tanıdığımız kişilerle paylaşmak zorunda kalabiliyoruz. Ancak bankalar kart şifrelerini kesinlikle kredi kartı sahibinden başkasının bilmemesi yönünde sürekli olarak uyarılarını yayınlıyorlar. Eğer siz de kredi kartı şifrenizi sizden başka bir kişinin öğrendiğini düşünüyorsanız şifrenizi kolaylıkla değiştirebilir ve yeni şifrenizi alabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan bankaların yeni şifre alma yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı Şifresi Değiştirme

Aslında kredi kartı şifrenizi her 3 ayda bir güncellemeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca kredi kartınızı güvende tutabilmek adına bazı işlemleri yapmanız da kartınızı güvenli tutmanız açısından yararlı olacaktır. Akbank, Garanti, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası gibi en çok tercih edilen bankaların kart şifresi değiştirme yöntemlerini aşağıda sıraladık. Eğer bu sayfada yer almayan bankaya ait kredi kartınız bulunuyorsa yorum bölümüne yazarak bizlerden yardım talep edebilir ve kartınızın şifresini nasıl değiştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

* Bu sayfayı incelemeden önce Kredi Kartı Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler adlı konumuza da incelemenizi öneriyoruz.

Akbank Kredi Kartı Şifre Değiştirme

Akbank Axess, Neo, Wings veya Free kart şifresini değiştirmek istiyorsanız Akbank internet şubesinde yer alan "Kart Şifresi Al" sayfasından bilgileri girerek yeni şifrenizi almanız gerekmektedir. Akbank Şifre sayfasına giderek sayfanın altında yer alan "Şifremi Değiştirmek İstiyorum" menüsü altında yer alan "Kart Şifresi Al" butonuna tıklayınız. Karşınıza açılan yeni sayfada ise kredi kartı numaranız, sayfada bulunan güvenlik kodu ve annenizin evlenmeden önceki kızlık soyadının ilk 2 hanesini ilgili bölümlere girerek onaylayınız. Bu işlemden sonra kredi kartınıza ait "geçici" yeni şifreniz cep telefonunuza sms ile gönderilecektir. Bu geçici şifrenizi 7 gün içerisinde Akbank atm'leri aracılığıyla değiştirmeniz gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En kolay kredi kartı veren bankalar

Ziraat Bankası Kredi Kartı Şifre Değiştirme

Ziraat Bankası BankKart kredi kartı / banka kartınızın şifresini güncellemek istiyorsanız sms göndererek yapabilirsiniz. SIFRE yazıp aralarında birer boşluk bırakarak Kartınızın son 6 hanesini, Anne Kızlık Soyadının İlk 2 Hanesi yada doğum yeriniz, Kartın Arkasında Bulunan CCV kodu" bilgilerini yazarak 4757'ye SMS gönderiniz. Doğum yeriniz veya anne kızlık soyadınızda Türkçe karakter bulunuyorsa Türkçe karakter kullanarak sms'i gönderiniz. Ayrıca kart şifrenizi Ziraat Bankası ATM'lerinden de güvenlik/şifre bölümünden kolaylıkla güncelleyebilirsiniz.

Diğer bankaların da kart şifresi değiştirme yöntemlerini yakın zamanda bu sayfamızı güncelleyerek ekleyeceğiz. Siz de bu sayfamızda yer alan güncel bilgilere göz atarak kredi kartı şifre değiştirme işlemini öğrenerek kart şifrenizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

İlgili konular:

Garanti Bankası Kredi Kartı Şifre Alma

Halkbank kredi kartı şifre alma

Yapı Kredi Kredi kartı şifre alma

Denizbank kredi kartı şifre alma

Burgan Bank kredi kartı şifre güncelleme

Yorum yap:

Kapat