Kredi Kartı Temassız Ödeme Nedir - Nasıl Kullanılır

Temassız kart ile ödemelerinizi çok kısa sürelerde gerçekleştirebilirsiniz. hızlı, rahat ve güvenli bir şekilde nasıl ödeme yapabilirim diye merak ediyorsanız, kredi kartı temassız ödeme nedir nasıl kullanılır konulu haberimizi okumaya başlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Temassız Ödeme Nedir - Nasıl Kullanılır
 Teknolojinin gelişmesi ile birlikte vatandaşlarımız artık hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde ödeme işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Genellikle banka sektöründe kullandığımız kartlarımızla, daha hızlı ve daha güvenli şekilde ödemelerimizi nasıl gerçekleştirebiliriz? Sizler de, bu sorunun cevabını merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Kredi kartı temassız ödeme nedir diye merak eden kişiler bu sayfayı inceleyebilir. Günümüzün en özel ve farklı hizmetlerinden biri olan temassız kartlar ile ödemelerinizi yapmak artık çok kolay. Teknolojik gelişmeler doğrultusunda her kurum kendine öz sistemler geliştirmeye başladı. Bankaların da geliştirmiş olduğu bu sistemin başında temassız kartlar geliyor. Alışveriş merkezlerine ya da bir restorana gidip, ödeme işlemi sırasında, kasada saatlerce sıra bekleme devri artık son buluyor. Daha hızlı, daha güvenli ve rahat bir şekilde ödeme yapmak istiyorum diyen vatandaşlarımız için, temassız kredi kartlarını araştırdık. Zamandan tasarruf sağlayacağınız bu sistemle, sizler de daha rahat bir şekilde ödeme işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Kredi kartı temassız ödeme nedir, nasıl kullanılır, kredi kartınızı temassız özelliğe nasıl geçirebilirsiniz? Kredi kartı temassız ödeme hakkında merak edilen her şeyi paylaşıyoruz.


Kredi kartı temassız ödeme nasıl kullanılır?

Gelişen teknoloji ve sistemlerle artık ödeme işlemlerinizi kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Çoğu bankadan aldığınız kredi kartlarınızın temassız özelliği ile zaman kaybetmenize gerek kalmıyor. Daha rahat ve kolay bir şekilde ödeme işleminizi geçekleştireceğiniz temassız özellik nedir? nasıl kullanılır? Kredi kartlarının temassız özelliği ile, daha güvenli bir işlem gerçekleştirirsiniz. Kart numaranızı ve şifrenizi herhangi birinin görme ihtimali olmadığı için, rahatlıkla ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınızı pos cihazı üzerine tutarak, 50 TL altı alışverişlerinizde temassız ödeme özelliğini  kullanabilirsiniz. Temassız sembolünün gördüğünüz mağazalarda, marketlerde, pos cihazlarında bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı temassız ödeme nedir diye merak edenler, ödeme aracınızla pos cihazı arasında herhangi bir temas olmadan yapılan ödemelere temassız ödeme denmektedir. Kredi kartınız üzerinde bulunan çipin, pos cihazı frekanslarıyla bir araya gelmesiyle ödeme işleminiz gerçekleşmiş olur. Bahsettiğimiz gibi bankalar kredi kartı temassız özellik için belirli bir limit belirlemektedir. Bu limit bazı bankalar 35, bazıların 50 iken bazılarında 90 TL olabilmektedir. Belirlenen bu limitler üzerinden yapacağınız alışveriş ve ödemelerde kart şifreniz istenecektir. Günümüzde temassız kredi kartı kullanan vatandaşlarımızın sayısı her gün artıyor. Ülkemizde neredeyse her 3 kredi kartından biri temassız özellik taşıyor. Peki kredi kartlarındaki bu temassız özellik nasıl kullanılıyor? Haberimizin devamında kredi kartları temassız özelliğinin nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

Cimbomlulara özel: Galatasaray kredi kartları

 
Kredi kartı temassız özelliği açma

Hem vatandaşımıza hem de kurumlara zaman kazadıran bu yöntem sayesinde güvenli alışverişler gerçekleştirebiliyoruz. Temassız kart kullanabilmeniz için öncelikle yapmanız gereken, kart çıkarırken temassız özellik istediğinizi belirtmek. Belirttiğiniz takdirde, elinize ulaşan temassız kartınızla çok kısa sürelerde ödemelerinizi yapabilirsiniz. Peki, kredi kartı temassız özellik nasıl kullanır? Sahip olduğunuz temassız kartınızla, temassız kart özelliği gördüğünüz her kurumdan ödemelerinizi yapabilirsiniz. Kartınızı sadece pos cihazının üzerine tutmanız yeterli olacaktır. Belirli bir miktara kadar temassız özelliği kullanabilirsiniz. Lakin, belirli bir miktar üstüne pos cihazı kart şifresi isteyecektir. Ödemenizi gerçekleştirdikten sonra pos cihazı üzerinde, eğer işlem başarılı olduysa, buna dair bir yazı göreceksiniz. Sizler de başarılı olan temassız kart ödemeleriniz ile zaman kazanabilirsiniz. Kredi kartı temazsız ödeme nasıl kullanılır hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Haberimizi okuyarak, sıra beklemenize gerek kalmadan çok kısa sürelerde ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzdeki pek çok bankanın temassız kart özelliğinden yararlanmaya başlamak için, müşterisi olduğunuz bankadan temassız kartını istemeyi unutmayın.

Bunlara da bakabilirsiniz:

Kurumsal kredi kartı başvurusu
Öğrenciye kredi kartı veren bankalar


Sosyal Medyada Paylaş