Bankaların Günlük FAST Limiti Ne Kadar?

Tüm bankaların günlük FAST limiti ne kadar diye merak ediyorsanız bu sayfada yer alan güncel FAST limitlerini öğrenebilirsiniz.

Bankaların Günlük FAST Limiti Ne Kadar?

EFT saatlerine takılmadan 7 gün 24 saat para transfer imkanı sunan FAST günlük limiti 2.000 TL'ye yükseltildi. Siz de günlük olarak resmi tatiller, cumartesi, pazar hafta sonu ve mesai saatleri dışı da dahil olmak üzere 7 gün 24 saat kesintisiz olarak FAST ile para gönderebilirsiniz.

Merkez Bankası'nın 2021 yılında hizmete sunduğu ve zamanla EFT'nin yerine geçmesini beklediği FAST, günlük olarak 2 bin TL para gönderme limiti bulunmaktadır. Kademeli olarak sistemde herhangi bir sorun görülmediği taktirde zamanla EFT yerini alması beklendiği Fast ile günlük olarak istediğiniz bankaya 2 bin lira para gönderebilirsiniz.

FAST ile gönderilen para ne zaman hesaba geçer?

FAST ile gönderdiğiniz para anında karşı hesaba geçmektedir. Resmi tatiller, mesai saatleri dışı, hafta sonları dahil olmak üzere istediğiniz zaman FAST ile göndereceğiniz para transferleri anında karşı hesaba geçecektir. Eğer para gönderdikten sonra karşı hesaba geçmediyse bu durumda bankayla iletişim kurabilirsiniz. FAST sisteminde 25 saniyede tamamlanmayan işlemler direkt olarak iptal edilmektedir. Yani gönderme işleminde bir hata bulunuyorsa iptal edilecek parayı gönderen hesaba iade edilecektir.

Bankayla görüşmeden önce işlemi inceleyerek herhangi bir hata olup olmadığını gözden geçirin. Pek çok kişi FAST yerine EFT ile para transferi yaparak Fast yaptığını sanmaktadır. Eğer işlem EFT ile EFT saatleri dışında yapıldıysa, karşı hesaba geçmesi için ilk iş gününü beklemeniz gerekecektir.

> Kolay adres para gönderme nasıl yapılır?

FAST Nasıl Kullanılır?

FAST'i bankanızın internet ve mobil bankacılığından kullanabilirsiniz. Mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra Para Transferi (Para Gönderme) > FAST (Kolay Adres) ile para gönderme sayfasından Fast ile para gönderebilirsiniz.

FAST ile para gönderirken karşı hesabın İBAN numarası veya Kolay Adres bilgisi yeterli olacaktır. Karşı hesap kolay adres tanımlaması yaptıysa kolay adres bilgisini (Telefon numarası, E-Posta, T.C. kimlik numarası gibi) kullanabilirsiniz. Eğer henüz kolay adres tanımlaması yapılmadıysa İBAN numarası bilgisi girerek FAST işlemini tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası günlük fast limiti

Ziraat Bankası kolay adres tanımlama

Akbank kolay adres tanımlama ve para gönderme

Yorum yap:

Etiketler
Kapat