Vakıfbank Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı 2019

Vakıfbank enflasyon korumalı mevduat hesabı ile siz de enflasyon farkından etkilenmeden Türk Lirası cinsinden paranızı değerlendirmeye devam edin.

Vakıfbank Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı 2019

 Kamu bankaları tarafından başlatılan enflasyon korumalı mevduat ürünleri, tasarruf yapmak isteyenlere sunuldu. Vakıfbank, TL cinsinden birikimleri desteklemek amacıyla yüksek getiri sağlama ve enflasyondan etkilenmeden tasarrufları koruma imkanı sunuyor. Vakıfbank enflasyon korumalı mevduat hesabı ile toplam 3 ürün veriyor. Ziraat Bankası ve Halkbank’ın ardından Vakıfbank’ta müşterilerine enflasyon korumalı mevduat ürünü çıkardı. Enflasyondan etkilenmeden birikimlerinizi korumak istiyorsanız, Vakıfbank mevduat ürünü özelliklerine ve başvuru yollarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
 

Vakıfbank Enflasyon Endeksli Hesap 

Vakıfbank, müşterilerine 3 çeşit enflasyon endeksli mevduat ürünü sunuyor. Bunlar; enflasyona endeksli kazandıran hesap 1,  enflasyona endeksli kazandıran hesap 2 (dönem ödemesiz) ve enflasyona endeksli kazandıran hesap 3 (dönem ödemeli). Bu hesaplardan yararlanarak, kazanç elde edebilirsiniz. Türk Lirası mevduat birikimlerinizi Vakıfbank ile destekleyebilirsiniz. Hesap özelliklerine ve bütün detaylara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

BAKINIZ: En yüksek faiz veren banka

 

Enflasyon Korumalı Mevduat Hesap Özellikleri

  1. Enflasyon Endeksli Hesap

Hesabınızı 92 ile 500 gün vade seçeneklerinden yararlanarak açtırabilirsiniz. Hesap açıldığı zaman sabit getirili vadeli mevduat faiz oranı ve ilave faiz oranı taahhüt edilmektedir. Vade sonunda, en güncel yıllık tüfe değişim oranı ile eklenecek ilave faiz oranının toplamı, hesap açılışında taahhüt edilen sabit faiz oran ile karşılaştırılır. Karşılaştırma sonucunda yüksek olan faiz hesabınıza işler. 
 

  1. Dönem Ödemesiz Enflasyona Endeksli Hesap

366 ile 500 gün vade seçenekleriyle hesap açtırabilirsiniz. Hesap açılışında risk prim oranı taahhüt edilir. Vade sonunda 12 aylık tüfe değişim oranı üzerine, hesap açıldığı zaman geçerli olan risk primi eklenir ve kazanç elde etmeniz sağlanır. 
 

  1. Dönem Ödemeli Enflasyona Endeksli Hesap

366 ile 370 gün vadede hesap açılışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Hesap açılışında risk prim oranı taahhüt edilir. 3 aylık dönemler sonunda tüfe değişim oranı üzerine, hesap açıldığı zaman geçerli olan risk primi eklenir ve kazanç elde etmeniz sağlanır. 

 

Vakıfbank enflasyona endeksli mevduat ürünleri ve özellikleri yukarıda açıklanmıştır. Mevduat ürünü hesaplarının açılış alt limiti 5 Bin TL’dir. 3 ürüne de vade tarihinde para yatırabilir ve çekebilirsiniz. Para çekebilmeniz için hesapta 5 Bin TL olma şartı aranmaktadır. Vakıfbank mevduat ürünlerini vadesinden önce kapatmak isterseniz, faizden yararlanamazsınız. Vakıfbank enflasyon korumalı mevduat hesaplarından yararlanmak isterseniz, şubelere giderek başvuruda bulunabilirsiniz. TL cinsi birikimlerinizle, yüksek getiri sağlamak istiyorsanız, Vakıfbank enflasyon endeksli mevduat ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

 

Halkbank enflasyon korumalı mevduat

Ziraat Bankası enflasyon korumalı mevduat

 

Yorum yap: