Kredi Kartından Havale ve EFT Yapılır Mı?

Kredi kartından havale yapılır mı, EFT olur mu diye merak ediyorsanız bu sayfadaki bilgilere göz atabilirsiniz.

Kredi Kartından Havale ve EFT Yapılır Mı?

Banka hesabında nakit olmayan ve para transfer etmek isteyen bir çok kişi, kredi kartından havale yapılır mı, EFT olur mu diye merak etmektedir. Günümüzde milyonlarca kişi kredi kartı kullanmaktadır, bundan dolayı Visa, Master Card ve diğer kredi kartı sahibi olan kişilerin kredi kartlarından nası para gönderebileceklerini araştırarak bu sayfamıza ekledik.

Kredi Kartından Para Gönderilir Mi?

Kredi kartından para transfer etmek isteyen kişiler kartın bakiyesine göre havale ve EFT işlemi ile para gönderebilir. Havale ile para transferi 7/24 yapılabiliyorken, EFT ile para transferi yapmak istiyorsanız EFT saatlerine bakmanız gerekmektedir. Haftasonu ve resmi tatil günlerinde eft ile para gönderemez, para alamazsınız. Bunun yerine (aynı banka içerisinde) para transferi yaparken havale işlemi ile para gönderebilirsiniz. Kredi kartınızdan havale yaparak bir kişiye para göndermek istiyorsanız bazı hususlara da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Herhangi bir bankaya ait olan kredi kartınızdan para transferi yapmak istiyorsanız, kredi kartınızın havale yapılacak tutar kadar limiti olması gerekmektedir. Ayrıca kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemiş olmanız da aranan şartlardan birisidir. Eğer kredi kartınızın borcunu ödemediyseniz bu durumda havale/eft işlemi karta kapatılmakta ve bloke koyulmaktadır.

Kredi kartından para gönderecek kişinin kartının "nakit avans" özelliği olması gerekmektedir. Günümüzde tüm kredi kartlarının nakit avans özelliği vardır ancak kart sahibi istediği taktirde bu özellik banka tarafından kapatılabiliyor. Böyle bir durumda bankanızla iletişim kurarak nakit avans ve havale/eft özelliğini açtırabilirsiniz.

Kredi Kartından Yapılan Havale ve EFT Ücreti Nedir?

Kredi kartlarından yapılan EFT ve havale işlemleri "Nakit avans çekimi" komisyonları dahilinde gerçekleştirilir. Yani banka kartından yapılacak EFT / havale işlemlerinde 2 - 3 TL gibi bir komisyon ücreti ödenirken, kredi kartından yapılan EFT ve havale para transfer işlemlerinde 1 - 100 TL arasında ücret almaktadır. Bunun nedeni ise yapılan para transferlerinin "nakit çekim" olarak sayılmasından dolayıdır.

Kredi Kartından Havale Nasıl Yapılır?

Bankanızın internet bankacılığı veya mobil bankacılığına giriş yaptıktan sonra kartlar - kredi kartları - para transferi - EFT veya havale seçeneğine geldikten sonra, para gönderilecek kişinin İsim - Soyisim, İBAN numarası veya hesap bilgileri ilgili kutucuklara doldurularak para gönderilecek miktarı da yazdıktan sonra EFT ve havale işleminizi kredi kartınızdan kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

İnternet bankacılığına giremeyen kişiler de ATM'lerden kredi kartı ile giriş yaparak Para Transferi bölümünden kolaylıkla EFT veya havale yapabilir. Bankamatiklerden yapılan EFT/ havale işlemlerinde internet bankacılığına göre daha yüksek komisyon ücreti alındığını da belirtmek isteriz.

Kredi Kartından Taksitle Havale Yapılır Mı?

Kredi kartından taksitli olarak para göndermek istiyorsanız taksitli nakit çekim özelliğini kullanabilir, hesabınıza taksitli olarak kredi kartınızdan para gönderebilir ve sonrasında hesabınızdan parayı istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz. Bu yöntemle kredi kartınızdan taksitli olarak para transferi yapmış olursunuz.

Hafta sonu yapılan havale iptal olur mu?

Eft ve havale arasındaki fark

Banka kartında hesap numarası nerede yazar?

Yorum yap:

Kapat