Kredi Kartı Alamıyorum Diyenlere Kart Onaylatma Yöntemleri

Kredi kartı alamıyorum ne yapmalıyım diye merak ediyorsanız, bu sayfada yer alanlar ile kredi kartı onaylatma yöntemleri ile kolay yoldan kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Kredi Kartı Alamıyorum Diyenlere Kart Onaylatma Yöntemleri

Modern hayatın vazgeçilmezleri haline gelen kredi kartları, günümüzde bir çok kişi tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Özellikle alışverişleri taksitlendirme gibi özelliklerden dolayı siz de kredi kartı sahibi olmak isteyebilirsiniz. Kredi kartı alamıyorum, neden onaylanmıyor, ne yapmam gerekiyor diye düşünüyorsanız sizler için kredi kartı başvurusu onaylanmayanlara özel olarak yol haritası niteliğinde bu içeriğimizi hazırladık.

 

Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Akbank, Yapı Kredi, TEB, Odeabank, Ziraat Bankası, Albaraka Türk, Kuveyt Türk ve diğer tüm bankalar aynı sistemle çalışırlar: KKB, yani Kredi Kayıt Bürosu. Bankalar, yakın zamanda ortak çalışmaları sonucunda Kredi Kayıt Bürosu'nu kurmuşlar ve tüm bankalar KKB verilerine göre çalışmalarına başlamışlardır. Bilindiği üzere bankalar birer ticari işletmelerdir ve bu ticari işletmeler para satarak para kazanırlar. Sattıkları paranın geri ödenebilmesi için de müşterilerin "güvenilir" olmalarını tercih ederler. Eğer daha öncesinde herhangi bir banka ile avukatlık / icralık olduysanız bu durumdan tüm bankalarda etkilenirsiniz. Yani bir banka kredi kartı vermiyorsa öncelikle bunun nedenini araştırmanız gerekir. Eğer bankalara borcunuz varsa, kredi geçmişiniz temiz değilse, SSK'lı olarak çalışmıyorsanız, kredi kartı ödemelerinizi zamanında yapmadıysanız bankalardan kredi veya kredi kartı almanız zordur ancak imkansız değildir. Sizler için kredi kartı çıkmayanlar ne yapmalı sorusu için maddeler halinde yol haritanızı hazırladık. Bu süreçleri takip ederek siz de en kolay kredi kartı veren bankalardan hemen kredi kartı alabilirsiniz.

 

Maaş Aldığım Banka Kredi Kartı Vermiyor

Garanti, TEB, İş Bankası veya diğer maaş aldığınız bankaya yaptığınız kredi kartı başvurusuna olumsuz yanıt mı veriyorlar? Bunun en önemli nedeni bankaya bir gelir belgesi sunmadığınızdan kaynaklanabilir. Bankalar, genellikle firmalarla anlaşarak maaş verdiği müşterilere kredi kartı verme zorunluluğu vardır. Ancak siz maaş aldığım bankadan kredi kartı alamıyorum diyorsanız şu nedenlerde dolayı olabilir:

 • Kredi kartı üst limitine takılmış olabilirsiniz. (Örnek olarak 4.000 TL maaş alan bir kişi en fazla 13.000 TL kredi kartı limiti olabilir.)
 • Geçmiz ödemelerinizin düzensizliğinden dolayı kredi notunuz düşmüş olabilir.
 • Başka bir bankada kullandığınız kredi kartınız varsa ve maaş / kredi kartı limitiniz aşıldıysa bu durumdan kaynaklanıyor olabilir.

 

İlginizi çekebilir: En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

 

Borcum Yok Kredi Kartı Alamıyorum

Kredi kartı başvurunuz onaylanmadıysa, öncelikle neden onaylanmadığını tespit edip buna göre müdahalede bulunmanız gerekir. Kredi kartı başvurusu pek çok kritere göre değerlendirilmektedir ve herhangi bir sebepten dolayı kartınız onaylanmıyor olabilir. Kredi kartı onaylanmama sebeplerinden en başında olanı gelir belgesidir. Bir bankanın kredi kartı başvurusunu daha kolay yoldan onaylaması için, başvuru yapan kişinin gelir belgesi olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra bir kişinin kredi kartı sahibi olabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olması da aranmaktadır. İşte kredi kartı başvurusu onaylanmama nedenleri:

 • 18 yaşını doldurmamış olmak.
 • Gelir belgesine sahip olmamak veya düşük geliri olmak.
 • Kredi notunun 1.000 puan altında olması.
 • Sürekli olarak bankalara başvuru yapmak.
 • Gelire göre çok yüksek limitli bir kredi kartı başvurusu yapmak.
 • Başvuru formunda yanlış bilgiler vermek.
 • Sicili bozuk olmak veya bankada daha önce avukatlık olmak.
 • Bankalara yüksek miktarda borcu olmak.
 • Kredi veya kredi kartı borçlarını zamanında ödememek.

Yukarıda saydıklarımız kredi kartı başvurusunun onaylanmasının ana nedenleri arasındadır. Bu kriterlerin yanı sıra göz ardı edilen bir durumdan bile de kredi kartı başvurunuz olumsuz sonuçlanıyor olabilir. Eğer kredi kartı başvurunuz sürekli olumsuz olarak sonuçlandırılıyorsa aşağıda yer alan önerileri dikkate alarak, kredi kartı başvurunuzu olumlu duruma çevirmeniz mümkündür.

 

Kredi Kartı Onaylanmayanlar Ne Yapmalı?

Online olarak veya şubeden, ATM'den veya bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı başvurusu yapmış ve reddedilmiş olabilirsiniz. İnsanlarda en kötü piskoloji reddedilmektir ve reddedilince insan daha çok hırslanmaktadır. Bu durum bir çok bankadan aynı anda kredi kartı başvurusu yapmanıza neden olabilir. Kesinlikle uyarıyoruz, herhangi bir bankada kredi kartı başvurunuz olumlu sonuçlandırılamamıştır mesajını aldıysanız yani kredi kartı alamadıysanız, kesinlikle yakın zamanda bir daha aynı bankadan veya diğer bankalardan başvuru yapmayın. Süreci takip etmek ve zamana yaymak en iyi seçenektir. Peki kredi kartı çıkmayanlar ne yapmalı:

 • Bir bankada kredi kartı çıkmadıysa, başka bankaya başvuru yapmayın.
 • Eğer bankada hesabınız yoksa, şubeye gitmeden hesap açma ile bir banka hesabı açın.
 • Banka hesabınızda otomatik fatura talimatı verin ve tüm faturalarınızı internet bankacılığından yapın.
 • Hesabınıza sürekli para giriş çıkışı yapın. Bunu yapamıyorsanız bile bir arkadaşınıza ara sıra havale ile para gönderin.
 • Farklı hesaplardan hesabınıza havale / EFT yaptırın.
 • Küçük bir miktar da olsa mevduat hesabı açarak mevduat hesabında belli miktarda paranızı değerlendirin.
 • Dolar / Altın gibi yatırımlarınızı internet bankacılığından yapın.
 • Bu süreçte kesinlikle kredi kartı başvurusu yapmayın.
 • 2 ay bu şekilde ilerledikten sonra kredi notunuzu sorgulayın.
 • Kredi notunuz 1.000 puan üzerindeyse gönül rahatlığıyla istediğiniz bankaya kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

 

İlgili sayfa: Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

 

Başvurunun Neden Onaylanmadığını Anlayın

Kredi kartı başvurunuzun neden olumlu olarak sonuçlandırılmadığını yukarıda verdiğimiz maddelere göre anlamaya çalışın. Eğer herhangi bir olumsuz sonuç görmüyorsanız, başvurunuzdan en az 2 hafta sonra belirlediğiniz bir banka şubesine giderek durumu anlatın ve kredi kartı başvurusunu şubeden yapın. Eğer yine onaylanmazsa müşteri temsilcisi size kredi kartı başvurunuzun neden onaylanmadığını söyleyecektir.

 

Kredi kartı başvurunuz şu an için olumlu değerlendirilememiştir ne demek?

Eğer internetten veya SMS ile başvuru yaptıysanız başvuru sonucunuz SMS ile cep telefonunuza banka tarafından gönderilecektir. "Kredi kartı başvurunuz şu an için olumlu değerlendirilememiştir" olarak SMS aldıysanız kredi kartı başvurunuz onaylanmamış demektir.

 

Kredi Kartı Alabilmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

Bir bankadan kredi kartı alabilmeniz için en az 3 ay (devamlı) sigortalı olarak çalışıyor olmanız istenecektir. SSK'lı olarak bir yerde çalışmıyorsanız, gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir Mi?

Evet alabilir, ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar sayfamızı ziyaret ederek konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar sayfamızı ziyaret ederek, öğrenci kartlarına başvuru yapabilir ve siz de hemen avantajlı öğrenci kartlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Kredi Kartı Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Bir bankadan kredi kartı alabilmeniz için kredi notunuzun iyi seviyede yani en az 1.000 ve üzerinde olması gerekir. Kredi notu, kredi kartı alabilmek için tek kriter değildir, bankalar yukarıda yer alan bir çok kriteri karşılaştırarak kredi kartı başvurularını değerlendirmektedir. Eğer kredi notunuz 1.000 seviyesinin altındaysa bu durumda kredi kartı almanız biraz daha zorlaşacaktır. Bu durumda kredi notunuzu arttırmanın yollarına bakabilir ve kredi notunuz arttıktan sonra kredi kartı başvurunuzu olumluya çevirebilirsiniz.

İlgili: Kredi notu nasıl yükselir?

 

Blokeli kredi kartı

Bankada bulunan hesabınıza belli bir miktar para yatırarak, direkt banka şubesine giderek bloke karşılığı kredi kartı almak istediğinizi belirtin. Bu aşamada hesabınızda bulunan paraya banka belli bir süre boyunca bloke koyarak size kullanmanız için kredi kartı verecektir. Bu kredi kartını düzenli olarak kullanarak borçlarınızı zamanında ödedikten sonra limitinizi ve kredi notunuzu arttırabilir, bir sonraki kredi kartı ve kredi başvurularının olumlu değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Blokeli kredi kartı veren bankalar ise:

 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • ING
 • Garanti BBVA
 • TEB
 • Yapı Kredi.


Sizler için bu sayfamızda kredi kartı alamıyorum diyenlere özel olarak araştırmalar gerçekleştirerek, kredi kartı başvurum onaylanmıyor , ne yapmalıyım sorusuna yanıt aramaya çalıştık. Siz de bu sayfada yer alan bilgileri inceleyerek kredi kartı başvurunuzun onaylanması için gereken yol haritasını öğrenebilir ve işlemleri gerçekleştirerek herhangi bir bankadan kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

 

En kolay kredi kartı veren bankalar

En İyi Kredi Kartı

Herkese Kredi Kartı Veren Bankalar

Yorum Yap: