Kredi Kartı Limit Yükseltme Hilesi 2022

Kredi kartı limit yükseltme yolları ve taktiklerini bu sayfada hazırladık. 2022 yılında kredi kartı limiti arttırma işleminin nasıl olduğunu bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Bu sayfa hakkında bilgiler

Necati Öztürk Tarafından hazırlandı

AuthorElif Fidancı Tarafından güncellendi.
AuthorNecati Öztürk Tarafından kontrol edildi.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Hilesi 2022
İçindekiler

Bankalarda bulunan limitlerinizin yükselmesi için en önemli faktör kredi notudur. Kredi notunuzu ne kadar yüksek tutarsanız limitiniz o kadar yükselecektir. Kredi notunun yanı sıra kredi sicili, geçmiş ödemeleriniz ve aylık belgelenebilir geliriniz de limitleri belirleyen diğer faktörler arasındadır. Bu sayfada yer alan bilgileri inceleyerek siz de kredi kartı limit arttırma işlemini nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı limiti nasıl belirlenir?
Bankalar tarafından belirlenen kredi kartı limitleri, kişinin kredi notu, aylık net geliri, geçmiş ödemeleri, kredi durumu ile ilgilidir. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa bankalar size o kadar fazla güvenecektir. Eğer kredi notunuz düşük ise bankalar size kredi vermezler ve kredi kartı limitinizi yükseltmezler. Bundan dolayı kredi puanınızı sürekli kontrol altında tutmalı ve yükseltmelisiniz.
Kredi notu; Banka müşterilerinin finansal durumuna göre 0 ile 1900 arasında belirlenen bir puanlama sistemidir. Kredi notu Findeks üzerinden sorgulansa da, sorgulama için pek çok yöntem bulunmakadır. Siz de ücretsiz kredi notu sorgulama sayfasına göz atabilir ve kredi puanınızı öğrenebilirsiniz.


 

Kredi Kartı Limit Yükseltme Hilesi

Aslında kredi kartı limit yükseltme hilesi diye bir durum yoktur. Ancak belirli yöntemleri uygulayıp siz de kredi kartı limit yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi notunuzun yanı sıra aylık net geliriniz de kredi kartı limitinizi belirleyen en önemli faktördür. Kredi kartı limiti, kredi kartını kullandığınız ilk yıl için aylık gelirinizin en fazla 2 katı; ilk yıldan sonra ise aylık gelirin en fazla 4 katı olabilir. Eğer kredi notunuz yüksek ve bankalara ödemeleriniz düzenli ise bu durumda ek gelir belgesi ile kredi kartı limitinizi yükseltebilirsiniz. Kredi kartınızın limitini arttırmak için başvuru yapıyor ancak bankalardan sürekli olumsuz yanıt mı alıyorsunuz? O halde sizin için bu sayfamızda hazırladığımız kredi kartı limit yükseltme taktiklerini uygulayıp siz de kredi kartı limitinizin artmasını sağlayabilirsiniz. 2022 yılında kredi kartı limit yükseltme yolları:

  1. Kredi kartı borçlarınızı günü geçmeden ödeyin
  2. Kredi kartınızla sürekli olarak alışveriş yapın ve kartın aktif kullanılmasını sağlayın
  3. Alışverişlerinizi yapabiliyorsanız sonradan taksitlendirin
  4. Kredi kartınızdan taksitli nakit avans çekerek en fazla 2 ay içerisinde nakit avansın tamamını kapatın
  5. Banka hesaplarınızı aktif olarak kullamaya çalışın
  6. Kredi kartınızdan en az 2 tane otomatik ödeme talimatı verin
  7. Bankaya olan borçlarınızı geciktirmeyin.
     

1. Kredi kartı borçlarınızı günü geçmeden ödeyin

Kullanmış olduğunuz kredi kartınızın borçlarını günü geçmeden ödemeye çalışın. Kredi kartı borcunuzu gününde ödemezseniz veya asgari ödemeyi sürekli hale getirirseniz, kredi notunuz düşecektir.


2. Kredi kartınızla sürekli olarak alışveriş yapın ve kartın aktif kullanılmasını sağlayın

Kullanılmayan kredi kartı, kredi notunu düşürmektedir. Ayrıca kullanılmayan ve aktif olmayan banka hesapları da kredi notunu az da olsa düşürebilir. Bu olumsuz durumla karşılaşmak istemiyorsanız aktif olarak kullanmadığınız hesapları ve kredi kartlarını iptal edebilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan bankaların sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Akbank kredi kartı iptali

Garanti kredi kartı iptali

Ziraat kredi kartı iptali
 

3. Alışverişlerinizi yapabiliyorsanız sonradan taksitlendirin

Bazı bankaların kredi kartları alışverişleri sonradan taksitlendirebilmektedir. Bankaların düzenledikleri bu kampanyalara ne kadar aktif olarak katılırsanız, kredi notunuz o kadar yükselecek ve dolayısıyla kredi kartı limitiniz de artacaktır. Ek taksit, sonradan taksitlendirme gibi kredi kartınızı aktif tutacak özellikleri mutlaka kullanmaya çalışın.
 

4. Kredi kartınızdan taksitli nakit avans çekerek en fazla 2 ay içerisinde nakit avansın tamamını kapatın

Kredi kartının en sık kullanılan özelliği nakit avans ve taksitli nakit avans kullanarak kredi kartınızın aktif gözükmesini sağlayın. Kredi kartı limit arttırma yolları arasında kredi kartının aktif kullanılması çok önemlidir.
 

5. Banka hesaplarınızı aktif olarak kullamaya çalışın

Kredi kartı yanı sıra banka hesaplarınızı da düzenli ve aktif bir şekilde kullanmanız çok önemli bir faktördür. Yukarıda aktif olarak kullanılmayan kredi kartları kredi notunuzu düşüreceğinizi söylemiştik. Aynı durum aktif kullanılmayan ve bir köşede öylesine duran kredi kartları için de geçerlidir. Eğer bir bankanın kredi kartını kullanmıyorsanız, kullanılmayan kredi kartı limitiniz diğer bankanın kredi kartı limitini engelliyor olabilir. Örnek olarak kullanılmayan kredi kartı limitiniz 5 bin tl ve diğer kredi kartı limitiniz 15 bin tl ise; kredi kartı limitinizi 20 bin yapmak istiyor ve olumsuz yanıt alıyorsanız aktif kullanılmayan kredi kartınızı iptal ederek en az 1 ay sonra kredi kartı limit arttırma başvurusu yaparsanız büyük ihtimalle kart limitiniz yükselecektir.
 

6. Kredi kartınızdan en az 2 tane otomatik ödeme talimatı verin

Kredi kartlarından verilen otomatik ödeme talimatları kredi notunu resmen uçurmaktadır. Bankaların en büyük gelir kaynakları arasında yer alan fatura ödemeleri, otomatik fatura ödemesi olması durumunda şirketlerle anlaşmalar yapmaktadırlar. Bundan dolayı kredi kartınızdan düzenli ödediğiniz faturalar için bankanızın mobil şubesine girerek otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. En az 2 adet vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile kredi kartı limitinizin ileride kolay bir şekilde yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Ziraat otomatik ödeme talimatı verme

Garanti otomatik ödeme talimatı verme


 

7. Bankaya olan borçlarınızı geciktirmeyin

Kredi kartı ve kredi borçlarınızı günü geçmeden ödemeye çalışın. Aslında tüm başlıkların sonucu kredi notunuzu arttırmak için yapılacak yöntemlere çıkmaktadır. Kredi notunuzu ne kadar yüksek tutarsanız kredi kartı limitiniz en yüksek seviyeye kadar çıkabilir. Tabi ki ilgili mevzuata göre sadece kredi notunuzun yüksek olması da yeterli olmamaktadır.
 

8. Ek gelir belgesi ile şubeden başvuru yapın

Aylık belgelenebilir gelirinizin de yüksek olması gerekiyor. Eğer bankalara sunmadığınız bir ek geliriniz yani kira geliri, mevduat geliri gibi gelirleriniz varsa banka şubesine giderek kredi kartı limit arttırmak için ek gelir belgesi ile başvuru yapabilirsiniz.İnternet Bankacılığından Kredi Kartı Limiti Yükseltme
Kredi kartı limitinizi arttırmak için en çok kullanılan yöntem bankaların internet bankacılığıdır. Vakıfbank, Akbank, Yapı Kredi, Garanti, TEB, İş Bankası, Ziraat Bankası ve diğer tüm bankaların günümüzde internet şubeleri bulunmaktadır. Siz de internet şubesinden "kredi kartı - kartlar" gibi menülere girerek kredi kartı limitinizi arttırmak için başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı üzerinden "otomatik limit artırımı" talebinde bulunabilir, harcamalarınıza ve kredi notunuza göre sürekli olarak limitinizi otomatik arttırabilirsiniz. Otomatik limit arttırım talebi verdikten sonra limit arttırımı için herhangi bir yere başvuru yapmanız gerekmez, banka zaman geçtikçe limitinizi yükseltecektir.

SMS ile kredi kartı limiti nasıl yükseltilir?
SMS bankacılığı bir çok alanda müşterilere hızlı ve pratik işlemler yapılabilmektedir. Sms ile kredi kartı, kredi başvurusu yapabilir, limit arttırım talebinde bulunabilir veya kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Kredi kartı limitinizi arttırabilmek için tek bir sms göndermeniz sonucunda başvurunuz bankaya iletilecektir. Aşağıda yer alan bilgiler sayesinde bankaların kredi kart limiti artırma yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Limit Arttırma
444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetleri sayesinde kredi kartı limitinizi yükseltebileceğiniz gibi, sms göndererek, internet şubesi üzerinden, atm'lerden de kart limiti yükseltmek için talepte bulunabilirsiniz. Sms ile veya diğer yöntemleri kullanarak limitinizi arttırmak istiyorsanız,
Akbank kredi kartı limit arttırmasayfasına göz atabilirsiniz.


Garanti kredi kartı limit arttırma
Garanti Bankası Bonus kredi kartı limiti arttırabilmek için, Bonus Flaş, Garanti Cep uygulamasını kullanabilir, Garanti internet şubesi, Garanti paramatikleri, Garanti şubeleri, sms göndererek veya Garanti Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayarak limit arttırım talebinde bulunabilirsiniz. 444 0 333 numaralı Garanti müşteri hizmetlerini arayarak siz de limitinizi arttırabilmek için başvuru yapabilirsiniz.

Diğer yöntemler için Garanti Bankası kredi kartı limit arttırma sayfasına göz atabilirsiniz.


TEB Kredi kartı limit arttırma
TEB Bankası'nın kredi kartı limitini arttırabilmek için sms gönderebilir, telefon bankacılığını kullanabilir, mobil şube veya internet şubesi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Düzenli olarak kredi kartı limitinizi arttırmak istiyorsanız LIMIT yazdıktan sonra 4616'ya sms gönderebilirsiniz.İş Bankası kredi kartı limiti arttırma
İş Bankası kredi kartınızın limitini arttırabilmek için, İş Bankası müşteri hizmetleri numarasını kullanabilir, İş Bankası internet şubesi, atm, mobil şube veya banka şubesi üzerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca İş Bankası maksimum kredi kartı limit arttırma işlemi yapabilmek için 0850 727 0 724 numarasını arayabilirsiniz.
 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

Müşteri hizmetlerinden: Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 00 00'ı arayarak hemen limit arttırım talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine limit arttırma talebiniz sonrasında limitiniz değerlendirilerek en kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.
Ziraat Mobil'den: Ziraat Bankası mobil şubeye giriş yaptıktan sonra Menü'ye dokunun, sonrasında "Başvurular - Yeni Başvuru - BankKart Kredi Kartı - Limit Güncelleme Başvurusu" adımlarını takip edin. Eski limitiniz ekranda gözükecektir, yeni talep ettiğiniz limiti yazarak "Devam" butonuna dokunun. Kredi kartı limit arttırma talebiniz sonrasında banka tarafınıza en kısa süre içerisinde SMS ile dönüş yapacaktır.
Devamı: Ziraat kredi kartı limit arttırma

Bu içerik sayesinde siz de bankanızın kredi kartı limit yükseltme talebini öğrenebilirsiniz. Diğer bankalar için sitemizde bulunan ilgili bankanın sayfasına göz atabilirsiniz. Bankalar listesi sitemizin en aşağı bölümünde yer almaktadır. Eğer kredi kartı limitiniz siz ne yaparsanız yapın artmıyorsa kredi kartı limitim artmıyor sayfasına da göz atabilirsiniz.


Yapı Kredi kredi kartı limit arttırma

Denizbank kredi kartı limit arttırma

Yorum yap:

x